Serie A: Podział punktów w Rzymie

W bardzo ciekawie zapowiadającym się meczu, w którym rzymskie Lazio podejmowało ACF Fiorentinę padł remis 1:1. Gospodarze bardzo długo prowadzili, ale podopieczni Cesare Prandelliego udowodnili, że zawsze należy walczyć do samego końca.

W tym artykule dowiesz się o:

Biancocelesti bardzo dobrze grali w pierwszej odsłonie i prowadzili już od 7. minuty po trafieniu Siviglii. Gospodarze w tej części gry dominowali i jak najbardziej zasłużenie schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Fioletowi zagrali zdecydowanie odważniej, ale bardzo długo nie przynosiło to efektu. Nerwowo reagujący na to, co działo się na placu gry Eduardo Reja po tym jak domagał się żółtej kartki dla Marco Marchionniego, w 88. minucie został odesłany na trybuny. Już w doliczonym czasie gry punkt Fiołkom uratował Keirrison.

Obecnie Viola ma na swoim koncie 35 oczek, a rzymianie zgromadzili ich 29.

Lazio Rzym - ACF Fiorentina 1:1 (1:0)

1:0 - Siviglia 7'

1:1 - Keirrison 90+2'

Lazio: Berni, Lichsteiner, Stendardo, Siviglia (79' Biava), Kolarov, Brocchi (71' Firmani), Ledesma, Matuzalem, Mauri (59' Hitzlsperger), Rocchi, Floccari.

Fiorentina: Frey, De Silvestri, Kroldrup, Felipe, Gobbi, Donadel (66' C. Zanetti), Bolatti (58' Babacer), Montolivo, Marchionni, Jovetic, Ljajić (46' Keirrison).

Żółte kartki: Ledesma, Siviglia (Lazio) oraz Felipe, Zanetti, Kroldrup (Fiorentina).

Sędzia: Romeo.