Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Smolarka, Rasiaka, Janczyka oraz Żurawskiego

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Euzebiusz Smolarek (AO Kavala), Grzegorz Rasiak (Reading), Dawid Janczyk (Germinal Beerschot) oraz Maciej Żurawski (Omonia Nikozja). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 27 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Euzebiusz Smolarek strzelił gola w meczu z APS Panthrakikós 3:1 (3:1). 29-letni napastnik wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie spotkania. Polak został zmieniony w 38. minucie przez Vassíliosa Lákisa. Drugi z piłkarzy Kavali Łukasz Sosin przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Grzegorz Rasiak zdobył dwie bramki w spotkaniu przeciwko Sheffield Wednesday 5:0 (2:0). 31-letni napastnik rozegrał cały mecz, wpisując się na listę strzelców w 45. oraz 65. minucie spotkania. Dla Polaka było to siódme i ósme trafienie w tym sezonie.

Dawid Janczyk strzelił bramkę w meczu przeciwko KAA Gent 1:1 (1:0). 22-letni napastnik rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 12. minucie meczu, było to jedenaste trafienie Polaka w lidze belgijskiej.

Maciej Żurawski zdobył bramkę w spotkaniu z Árisem Lemessoú 2:1 (2:0). 33-letni napastnik na boisku przebywał przez całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 16. minucie meczu. Dla Polaka było to szóste trafienie ligowe oraz dziesiąte we wszystkich rozgrywkach obecnego sezonu. Do 63. minuty na boisku przebywał były gracz m.in. Lecha Poznań - Hernán Rengifo Trigoso.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut w Finale Pucharu Ligi z Aston Villą (2:1)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Stoke (3:1)

Championship
Grzegorz Rasiak (Reading) - 90 minut i dwie bramki w meczu ligowym z Dheffield Wednesday (5:0)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 74. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Leicester (0:3)

Leauge One
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Walsall (5:1)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - 90 minut w meczu ligowym z Norwich City (0:1)

Leauge Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Rochdale (0:1)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut w meczu ligowym z SC Mattersburg (1:1)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z KSV Roeselare (2:1)
Dawid Janczyk (Germinal Beerschot) - 90 minuit i bramka w meczu ligowym z Gent (1:1)

Cypr

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Anorthosis (0:0)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Anorthosis (0:0)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Anorthosis (0:0)
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Aris (2:1)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (OSC Lille) - do 63. minuty w meczu ligowym z Auxerre (1:2)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym z Lille (2:1)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Lille (2:1)

Championnat de France National
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Aviron Bayonnais (3:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Olympiakosem (0:2)
Marek Saganowski (Atromitos Ateny) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Olympiakosem (0:2)
Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - poza kadrą w meczu ligowym z Aris Saloniki (0:2)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - rezerwowy w meczu ligowym z PAOK (0:3)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Skoda Xanthi (3:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - poza kadrą w meczu ligowym z Ergotelis Iraklion (1:0)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - rezerwowy w meczu ligowym z Atromitosem (2:0)
Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - do 39. minuty i bramka w meczu ligowym z Panthrakikosem (3:1)
Łukasz Sosin (AO Kavala) - rezerwowy w meczu ligowym z Panthrakikosem (3:1)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Tenerife (5:1)

Holandia

Eredivisie

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z Twente (1:2)
Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Den Haag (2:1)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - od 75. minuty w meczu ligowym z De Graafschap (1:3)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i żółtaq kartka w meczu ligowym z Schalke (1:2)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z Hoffenheim (0:2)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - do 42. minuty w meczu ligowym z Hoffenheim (0:2)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z FC Koln (0:0)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (0:1)
Adam Matuszczyk (1. FC Koln) - 90 minut w meczu ligowym z Bayerem (0:0)

Portugalia

Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - od 45. minuty w meczu ligowym z Pacos Ferreira (3:5)
Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Olhanense (3:1)
Mateusz Bąk (Maritimo Funchal) - poza kadrą w meczu ligowym z Naval (1:2)

Rumunia

Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - nie wystąpił w meczu ligowym z CFR Cluj (1:1)
Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - nie wystąpił w meczu ligowym z CFR Cluj (1:1)

Słowacja

Grzegorz Szamotulski (1.FC DAC Dunajská Streda) - 90 minut w meczu ligowym z Slovan Bratysława (0:2)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Glagow Rangers (0:1)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Glasgow Rangers (0:1)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - do 45. minuty w meczu ligowym z Aberdeen (1:0)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - nie wystąpił w meczu ligowym z Fenerbahce (2:1)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - rezerwowy w meczu ligowym z Vorskla (1:0)