Bundesliga: Świetna seria Bayeru przerwana!

Po sobotniej wpadce Bayernu, Bayer Leverkusen mógł powrócić na czoło rozgrywek. Warunkiem było zwycięstwo w Norymberdze. Aptekarze jednak przegrali (po raz pierwszy w sezonie!) i zostali wyprzedzeni przez Schalke. W pojedynku drużyn ze środka tabeli Hoffenheim uległo FSV Mainz

W tym artykule dowiesz się o:

Przedostatnia Norymberga rozegrała najlepszy mecz w tym sezonie. Przez godzinę była stroną zdecydowanie przeważającą, zadając w tym czasie trzy ciosy. Dwa z nich padły udziałem Erica- Maxima Choupo Motinga. Wypożyczony z Hamburga 20-latek trafiał do siatki na krótko przed przerwą, ośmieszając przy tym defensywę Bayeru. Blado wypadł zwłaszcza doświadczony Sami Hyypia. Chwilę po wznowieniu gry gospodarze podwyższyli, wykorzystując pierwszy w tym meczu rzut różny. Swoją premierową bramkę w sezonie strzelił Mickael Tavares i wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. Strata trzeciego gola podziałała jednak mobilizująco na gości, którzy w końcu zaczęli walczyć i konstruować składne akcje. Wynik stał się sprawą otwartą, gdy w 73 minucie Patrick Helmes trafił na 3:2. W końcówce przyjezdni powinni wyrównać, ale przy strzale Tranquillo Barnetty piękną paradą popisał się Raphael Schaefer. Po ostatnim gwizdku sędziego 40 329 kibiców oszalało ze szczęścia. Norymberga zwyciężyła na własnym stadionie po raz pierwszy od 17. października 2009 roku i wydostała się ze strefy spadkowej. Bayer zanotował pierwszą porażkę w sezonie, bez zwycięstwa pozostaje od trzech kolejek. Aptekarze do prowadzącego Bayernu tracą tylko dwa punkty i wciąż liczą się w walce o mistrzowski tytuł.

Drugie z niedzielnych spotkań nie dostarczyło tylu emocji. Hoffenheim przegrało u siebie z Moguncją 0:1. Mecz mógł się podobać przede wszystkim koneserom futbolu. Obydwa zespoły skupiły się bowiem na realizowaniu założeń taktycznych i nie dopuszczały rywala pod własną bramkę. O zwycięstwie gości przesądził niezawodny w tym sezonie Aristide Bance. Napastnik Burkiny Faso, którym interesują się zespoły z Premier League, popisał się doskonałym rajdem. Jak tyczki minął obrońców Hoffenheim i umieścił piłkę w siatce. Później podbiegł do sektoru swoich kibiców i triumfował z nimi efektownego gola. Gospodarze próbowali zaatakować, ale ich akcje były bezproduktywne. Rozczarowania nie kryli fani, którzy na kilka minut przed końcem zaczęli opuszczać stadion.