Primera Division: Czołówka gubi punkty

Nie mogli zawieść się kibice oglądający potyczkę Sevilli z Deportivo La Coruna. Mecz toczył się w szybkim tempie, obie ekipy miały po kilka dogodnych okazji i padły dwie bramki. Ponadto w sobotnich meczach 26. kolejki Getafe rozprawiło się pewnie z czwartą Mallorką 4:0, a Athletic Bilbao nie wykorzystało okazji awansu do pierwszej szóstki, remisując bezbramkowo ze Sportingiem Gijon.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Tylko trzy minuty z prowadzenia na własnym boisku cieszyli się piłkarze Sevilli. Po bramce Fazio z główki szybko do wyrównania doprowadził Adrian. Później obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, ale to gospodarze mieli więcej okazji. Zabrakło im jednak szczęścia - przy strzale Diego Perotti'ego futbolówka odbiła się od słupka, a Luis Fabiano trafił w poprzeczkę. Drużyny pozostały na swoich lokatach, a ekipa z Galicji przedłużyła fatalną serię bez zwycięstwa na obcym terenie.

Szansę na przegonienie Deportivo zmarnowali gracze Athletic Bilbao. Baskowie mieli okazję pokonać Sporting Gijon, ale bramkarze tego wieczora zachowali czyste konta. Najbliżej gola byli goście w 60. minucie, kiedy to rzut karny w wykonaniu Igora Gabilondo wybronił Juan Pablo.

Słabą dyspozycję na wyjazdach potwierdziła Mallorca. Balearczycy zostali wypunktowani przez Getafe i przegrali 0:3. Tym samym ekipa z przedmieść Madrytu pokazała, że jeszcze powalczy o miejsce, gwarantujące start w europejskich pucharach.

Getafe - Real Mallorca 3:0 (1:0)
1:0 - Parejo 32'
2:0 - Miku 82'
3:0 - Manu (k.) 86'

Sporting Gijon - Athletic Bilbao 0:0

Sevilla - Deportivo La Coruna 1:1 (1:1)
1:0 - Fazio 21'
1:1 - Adrian 24'