Polacy w Grecji: Gol Saganowskiego, "czerwień" dla Sznaucnera

W ubiegłym tygodniu Marek Saganowski strzelił samobójczego gola. W 26. kolejce greckiej ekstraklasy Polak zdobył swoją pierwszą bramkę dla Atromitosu Ateny. W niedzielę czerwoną kartkę w derbach Salonikach zobaczył Mirosław Sznaucner.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - jego zespół podjął Iraklis Saloniki. Polski obrońca zagrał cały mecz, a stołeczny klub odniósł zwycięstwo w stosunku 2:1.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - pomocnik nie znalazł się w kadrze na pojedynek przed własną publicznością z AO Kavala. Jego drużyna odniosła pewne zwycięstwo w stosunku 3:0. Brazylijczyk z polskim paszportem choruje na mononukleozę. Jednak ostatnie badania wykazały, iż stan jego zdrowia polepsza się. Piłkarz otrzymał 10 dni urlopu i zgodę na wyjazd z Grecji. Po powrocie do Hellady ma on rozpocząć indywidualny program treningowy. Runda zasadnicza greckiej ekstraklasy ma się zakończyć za nieco ponad miesiąc. Roger powinien być do dyspozycji sztabu szkoleniowego AEK-u jeszcze przed fazą play-off.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych swojej drużyny w trakcie meczu przed własną publicznością z Ergotelisem (1:0).

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik wystąpił w całym meczu przeciwko Iraklisowi Saloniki (2:1). Stołeczna drużyna objęła prowadzenie w 24. minucie. Wówczas Saganowski podał w szesnastkę do Emanuela Perrone, a ten dośrodkował z lewej strony. W polu karnym do futbolówki dopadł na 15 metrze Thanasis Karagounis, który pokonał golkipera z Salonik. W 34. minucie na strzał z linii szesnastki zdecydował się Konstantinos Nebegleras. Bramkarz Iraklisu odbił piłkę przed siebie. Wykorzystał to Saganowski, który z 5 metrów skierował futbolówkę do siatki. Po zmianie stron, w 62. minucie, Polak po centrze z prawego skrzydła doszedł do piłki, lecz jego uderzenie głową nie było precyzyjne. W 89. minucie były napastnik Legii Warszawa mógł zaliczyć asystę. Polski zawodnik podał do Lucasa Favalliego. Argentyńczyk przymierzył z 16 metrów, ale futbolówka odbiła się tylko od lewego słupka.

Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z AEK-iem Ateny (0:3). Napastnik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. W przerwie meczu trener Kavali desygnował naszego rodaka do gry za Vassilisa Lakisa. W 47. minucie goście po raz pierwszy stworzyli zagrożenie pod bramką AEK-u. Evangelos Ikonomou posłał długie podanie w kierunku pola karnego ateńskiej drużyny. Jeden ze stołecznych zawodników próbował wybić futbolówkę, ale ta trafiła do Wilsona Orumy. Nigeryjczyk podał głową na 11 metr do Smolarka, a ten - choć nie był przez nikogo naciskany - przestrzelił.

Łukasz Sosin (AO Kavala) - polski napastnik znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z AEK-iem Ateny (0:3). Były piłkarz Wisły Kraków rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Wybiegł on na murawę w 55. minucie za Sinišę Dobrasinovicia. W 86. minucie po strzale Pierre'a Ducrocq futbolówka wyszła w pole. Dobitki głową próbował Sosin, lecz zmienił on tylko nieznacznie lot piłki, która ostatecznie nie wpadła do siatki.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub Polaka w niedzielny wieczór zmierzył się w derbach Salonik z Arisem. Defensor pojawił się w podstawowym składzie gości. W 58. minucie nasz rodak został brutalnie sfaulowany przez Javiera Cámporę. Jednak sędzia główny nie zdecydował się pokazać Argentyńczykowi drugiej żółtej kartki, co wywołało "wrzenie" na ławce rezerwowych PAOK-u. Pięć minut później to Sznaucner w nieprzepisowy sposób powstrzymał rywala. Tym razem arbiter sięgnął po "żółtko". Były defensor GKS-u Katowice musiał opuścić murawę w 78. minucie. Wtedy polski futbolista ujrzał drugą żółtą kartkę za faul na Tonim Calvo. PAOK doznał porażki w stosunku 0:2.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski obrońca nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz z AE Larissa (0:1).

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - polski pomocnik wybiegł w podstawowym składzie swojego zespołu w wyjazdowym meczu przeciwko Levadiakosowi. Były zawodnik Wisły Kraków przebywał na murawie do 67. minuty spotkania. Wówczas na boisku zamienił go Kim Jaggy. Skoda doznała porażki w stosunku 1:2

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - obrońca reprezentacji Polski znalazł się w 19-osobowej kadrze na mecz przed własną publicznością z PAS Giannina. Jednak trener mistrza Grecji nie skorzystał w sobotę z usług byłego piłkarza Polonii Warszawa. Stołeczna drużyna wywalczyła u siebie remis 2:2.