Niespodzianka w Wolfsburgu! Hertha gromi mistrza Niemiec!

Tego się nikt nie spodziewał. Ostatnia w tabeli Hertha Berlin pokonała aktualnego jeszcze mistrza Niemiec - drużynę VfL Wolfsburg aż 5:1. Na placu gry pojawili się i Łukasz Piszczek, i Artur Wichniarek.

Artur Długosz

Łukasz Piszczek rozegrał prawie całe spotkanie w brawach Herthy Berlin w wygranym przez berlińczyków spotkaniu z VfL Wolfsburg - w 90. minucie przy ustalonym już wyniku Polaka zmienił Ramus Bengtsson. Ostatnia drużyna w tabeli pokonała aktualnego jeszcze mistrza Niemiec aż 5:1 i to na jego terenie.

Polski zawodnik rozegrał dobre zawody, choć dwa razy dał się oszukać. Raz - przy bramce dla VfL Wolfsburg przepuścił piłkę pod nogami, później dopadł do niej Grafite i umieścił w siatce.

Po raz drugi Piszczek dał się ograć Zvjezdanowi Misimovicowi w 77. minucie. Sytuację uratował jednak golkiper Herthy.

Piłkarze z Berlina zagrali najlepszy mecz w sezonie i odnieśli pewne zwycięstwo. Mogło być ono jeszcze wyższe, bowiem zawodnicy Herthy stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji strzeleckich. Była to czwarta wygrana berlińczyków w tym sezonie. W 85. minucie na placu gry pojawił się Artur Wichniarek.

Do pozycji gwarantującej grę w barażach o pozostanie w 1. Bundeslidze Hertha traci pięć punktów. Do końca pozostało jeszcze siedem kolejek.

VfL Wolfsburg - Hertha Berlin 1:5 (1:3)
0:1 - Gekas 6'
0:2 - Ramos 8'
0:3 - Gekas 26'
1:3 - Grafite 35'
1:4 - Gekas 63'
1:5 - Ramos 83'

VfL Wolfsburg: Hitz - Riether, Madlung , Simunek (34' Grafite), M.Schafer, Josue, Hasebe, Gentner (64' Ziani), Misimovic, Martins (74' Dejagah), Dzeko.

Hertha Berlin: Drobny - Piszczek (90' Bengstsson), A.Friedrich, Hubnik, Kobiashvili, Kacar(87' Dardai), Lustenberger, Cicero, Raffael, Gekas (85' Wichniarek), Ramos.