Premier League: Man Uted pokonał Liverpool i został liderem, remis Chelsea

Manchester United pokonał Liverpool w niedzielnym meczu Premier League 2:1 i został liderem. Ma już cztery punkty przewagi nad Chelsea Londyn, która tym razem tylko zremisowała z Blackburn Rovers 1:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed meczem na Old Trafford Rafael Benitez przyznał, że nigdy nie zamieniłby Fernando Torresa na Wayne'a Rooney'a i już po pięciu minutach mógł się cieszyć z bramki swojego asa. Ale tylko siedem minut. Rooney strzelił bramkę, lecz zrobił to "na raty". Jose Reina pierwsze uderzenie Anglika z rzutu karnego obronił, jednak dobitki już nie zatrzymał i w Teatrze Marzeń był remis 1:1.

W kolejnych minutach przewagę mieli gospodarze. Pod koniec pierwszej połowy tempo gry już spadło i na emocje trzeba było czekać do drugiej części. Kwadrans po wznowieniu gry Park Ji-sung ładnym strzałem głową pokonał hiszpańskiego bramkarza i Old Trafford oszalało.

Liverpool starał się doprowadzić do wyrównania. Osiągnął nawet przewagę i okazję miał Torres, lecz nieczysto trafił w futbolówkę. Man Utd wygrał 2:1 i awansował na fotel lidera. Ma dwa punkty przewagi nad drugim Arsenalem Londyn i cztery nad Chelsea Londyn.

The Blues nie potrafili wygrać na Ewood Park. Blackburn Rovers zapowiadało, że pokona Chelsea, ale w końcu zremisowało 1:1. Zaczęło się dobrze dla londyńczyków, gdy w szóstej minucie Didier Drogba pokonał bramkarza Blackburn. Wyrównał El Hadji Diouf.

W trzecim niedzielnym meczu Manchester City wygrał z Fulham Londyn 2:1 i wciąż liczy się w walce o Ligę Mistrzów. Strata dwóch punktów do Tottenhamu Hotspur i zaległy mecz dają komfort psychiczny graczom The Citizens.