Napoli ograło bezbarwny Juventus

W meczu kończącym zmagania 30. kolejki Serie A SSC Napoli pokonało znajdujący się w kryzysie Juventus Turyn. Stara Dama tym samym po raz kolejny nie wykorzystała potknięcia Citta di Palermo, a Niebiescy zrównali się w tabeli z Juve.

Adam Kiołbasa

Pierwsza odsłona bardzo dobrze rozpoczęła się dla gości, bo już w 7. minucie Bianconeri objęli prowadzenie za sprawą powracającego do gry po kontuzji Giorgio Chielliniego. To były jednak tylko dla przyjezdnych dobre złego początki, chociaż pomimo kilku okazji gospodarzy, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków Napoli i już w 46. sędzia podyktował dla drużyny z Neapolu bardzo wątpliwy rzut karny. Z jedenastki jednak Marek Hamsik trafił tylko w poprzeczkę. Po chwili jednak Słowak zdołał się zrehabilitować i ładnym strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Z minuty na minutę przewaga miejscowych była coraz większa. W 72. po błędzie Aleksa Manningera prowadzenie Napoli dał Fabio Quagliarella, a w samej końcówce wynik na 3:1 ustalił Ezequiel Lavezzi.

SSC Napoli - Juventus Turyn 3:1 (0:1)
0:1 - Chiellini 7'
1:1 - Hamsik 51'
2:1 - Quagliarella 72'
3:1 - Lavezzi 88'

Hamsik (Napoli) w 47. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)