Man Utd mistrzem Anglii!

Manchester United po raz drugi z rzędu został piłkarskim mistrzem Anglii. W ostatniej kolejce Czerwone Diabły pokonały Wigan Athletic 2:0, a swój mecz zaledwie zremisowała Chelsea Londyn. The Blues nie poradzili sobie z Boltonem Wanderers. Do drugiej ligi spadły zespoły Derby County, Birmingham City oraz Reading.

Bartosz Zimkowski

Manchester United był w lepszej sytuacji od Chelsea Londyn przed tą kolejką, ponieważ zwycięstwo zapewniało im mistrzostwo Anglii. Tego samego nie mogli powiedzieć londyńczycy. Obie drużyny zagrały więc w najsilniejszych składach i jako pierwsze mogły cieszyć się Czerwone Diabły. W 33. minucie po faulu na Waynie Rooney'u sędzia podyktował rzut karny. Swoją 41. bramkę w sezonie zdobył Cristiano Ronaldo wykorzystując "jedenastkę". Chelsea do przerwy remisowała z Boltonem Wanderers, gdzie nawet na ławce rezerwowych nie pojawili się Grzegorz Rasiak oraz Jarosław Fojut. Dodatkowo w pierwszej połowie kontuzji doznał John Terry i musiał opuścić boisko.

Avram Grant wzmocnił linię ataku w przerwie zmieniając Claude Makelele i wstawiając za niego Andrija Schevchenkę. I to właśnie Ukrainiec wyprowadził Chelsea na prowadzenie w 62. minucie. Mimo to, nadal mistrzem Anglii zostawał w tej chwili Manchester United, ponieważ także prowadził 1:0. W 80. minucie rezerwowy Ryan Giggs podwyższył na 2:0 i było jasne, że Sir Alex Ferguson po raz drugi z rzędu będzie cieszył się z mistrzostwa Anglii. Chelsea natomiast w doliczonym czasie gry straciła bramkę i zaledwie zremisowała z Kłusakami. Tytuł powędrował zatem na Old Trafford.

Równie ciekawa walka trwała w dole tabeli o utrzymanie. Walczyły o to drużyny: Birmingham City, Reading oraz Fulham Londyn. W najlepszej sytuacji byli ci ostatni, ale mięli też najtrudniejszego rywala. Ostatecznie wszystkie te trzy zespoły wygrały i z ligi spadło Birmingham oraz Reading.

Kapitalne zakończenie sezonu mięli kibice na Riverside Stadium. Middlesbrough rozgromiło Manchester City aż 8:1! Było to pożegnanie z The Citizens Andreasa Issaksona oraz prawdopodobnie Svena-Gorana Erikssona. Pożegnanie nie wyszło najlepiej... W niedzielę zagrał również Łukasz Fabiański. Arsenal Londyn w rezerwowym składzie pokonał na Stadium of Light Sunderland 1:0 i Polak zachował po raz drugi z rzędu czyste konto.