Serie A: Podział punktów we Florencji

W drugim sobotnim meczu 33. kolejki włoskiej Serie A ACF Fiorentina zremisowała z Interem Mediolan 2:2. Tym samym nie wiadomo, czy Nerazzurri po tej serii gier nadal będą liderem.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczni Cesare Prandelliego bardzo szybko, bo już w 11. minucie objęli prowadzenie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Keirrison. Chociaż Viola jeszcze przed przerwą mogła podwyższyć na 2:0, to wynik w tej części gry już nie uległ zmianie.

Druga odsłona to już nieco lepsza gra gości, a co najważniejsze, padły kolejne trzy gole. Najpierw do wyrównania doprowadził Diego Milito, a następnie Samuel Eto’o dał im prowadzenie. Z tego jednak Inter nie cieszył się zbył długo, bowiem szybko punkt Fiołkom zdołał uratować Kroldrup.

Piłkarze Jose Mourinho z 67 punktami na koncie przewodzą stawce. Fioletowi mają 46 oczek i są ósmi.

ACF Fiorentina - Inter Mediolan 2:2 (1:0)

1:0 - Keirrison 11'

1:1 - Milito 75'

1:2 - Eto'o 81'

2:2 - Kroldrup 83'

Fiorentina: Frey, Comotto, Natali, Kroldrup, Pasqual (50' Felipe), Bolatti, Santana (65' De Silvestri), Montolivo, Gobbi, Jovetic; Keirrison (60' Gilardino).

Inter: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Chivu (46' Balotelli), J.Zanetti, Cambiasso (87' Quaresma), Pandev (71' Muntari), Sneijder, Eto'o, Milito.

Żółte kartki: Pasqual, Kroldrup (F), Natali (F), Bolatti (F), Gobbi (Fiorentina) oraz Chivu (I), Muntari (Inter).