Premier League: Chelsea Londyn o krok od mistrzostwa!

Chelsea Londyn pokonała Liverpool i na kolejkę przed końcem sezonu jest niemal pewna triumfu w Premier League! Na Anfield The Blues zwyciężyli 2:0. W ostatniej serii spotkań zagrają z Wigan Athletic na Stamford Bridge.

W tym artykule dowiesz się o:

The Reds przed niedzielnym pojedynkiem odgryzali się, że wygrają z Chelsea, że wciąż mają o co walczyć. Liczył na nich Manchester United.

Jednak to londyńczycy od początku przejęli inicjatywę. Raz po raz atakowali bramkę Jose Reiny. Po dobrych pierwszych minutach, tempo gry spadło. W końcu w 33. minucie padła bramka. Steven Gerrard fatalnie się zachował. Tak wycofał piłkę do Reiny, że dopadł do niej Didier Drogba i pokonał hiszpańskiego golkipera.

Jeszcze w pierwszej połowie Chelsea mogła strzelić drugą bramkę. Tuż obok słupka uderzył Frank Lampard. Tymczasem tuż przed przerwą sędzia Alan Wiley powinien był podyktować rzut karny dla gości. Lucas sfaulował Salamona Kalou, ale arbiter nakazał grać dalej.

Kilka minut po zmianie stron Chelsea już prowadziła 2:0. Tym razem Lampard wykorzystał podanie Nicolasa Anelki i wpakował futbolówkę do siatki rywali. Jak się później okazało - była to ostatnia bramka w tym meczu. Chelsea wygrała 2:0 i jest niemal pewna mistrzostwa Anglii.

Liverpool - Chelsea Londyn 0:2 (0:1)

0:1 - Drogba 33'

0:2 - Lampard 54'

Liverpool: Reina - Mascherano, Kyrgiakos, Carragher (57' Ayala), Agger, Gerrard, Lucas, Maxi (42' Babel), Aquilani (77' Ngog), Benayoun, Kuyt.

Chelsea: Cech - Ivanović, Terry, Alex, Ashley Cole, Lampard, Ballack, Malouda, Kalou (88' Żirkow), Drogba, Anelka (90' Joe Cole).

Żółte kartki: Mascherano (Liverpool) orazMalouda, Ballack (Chelsea).

Sędzia: Alan Wiley.