Puchar Włoch dla Interu / Fatalne zachowanie Tottiego

Inter Mediolan sięgnął po swoje pierwsze trofeum w 2010 roku. Nerazzurri pokonali Giallorossich 1:0, a jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Diego Milito. W końcówce starcia kapitan AS Romy, Francesco Totti w chamski sposób kopnął Mario Balotelliego i został wyrzucony z boiska.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie przeważali podopieczni Jose Mourinho, a gracze Claudio Ranieriego nastawili się na grę z kontrataku. Ta rywalizacja fatalnie rozpoczęła się dla klubu z Mediolanu, bowiem już na samym początku kontuzji nabawił się Wesley Sneijder , który został zmieniony przez Mario Balotelliego.

Z minuty na minutę akcje Interu były coraz bardziej składne, a Roma miała problemy z wyprowadzeniem ataku, chociaż pomimo to potrafiła zagrozić bramce Julio Cesara. W 40. minucie zwycięskiego gola dla lidera Serie A zdobył Diego Milito, który popisał się znakomitym uderzeniem.

W drugiej części pojedynku Ranieri zdecydował się wprowadzić na plac gry Francesco Tottiego i to zmieniło obraz widowiska. Giallorossi coraz śmielej atakowali, a najgodniejszą sytuację do doprowadzenie do wyrównania zmarnował Brazylijczyk Juan.

W końcówce sfrustrowany nieporadnością rzymian Totti zachował się fatalnie i z całej siły kopnął Balotelliego. Sędzia Nicola Rizzoli nie pozostał obojętny i bez wahania wyrzucił Włocha z boiska.

Dla Interu to szósty triumf w Pucharze Włoch. Poprzednio Nerazzurri wygrywali TIM CUP w 1939, 1978, 1982, 2005 i 2006 roku.