Żewłakow strzela gola, Olympiakos zdobywa Puchar Grecji

W sobotę w Salonikach na stadionie Kaftanzoglio odbył się finał Pucharu Grecji. Mistrz kraju, Olympiakos Pireus, zmierzył się z Arisem. W wyjściowym składzie pierwszego ze wspomnianych zespołów pojawił się reprezentant Polski - Michał Żewłakow.

Wojciech Święch

Drużyna z Pireusu objęła prowadzenie w meczu finałowym w 34. minucie. Olympiakos wyprowadził kontrę, którą skutecznie wykończył Darko Kovačević. Po przerwie, w 53. minucie, mistrz Grecji podwyższył wynik. Ze skrzydła dośrodkował pomocnik Luciano Galletti, a do futbolówki wyskoczył Żewłakow i skierował ją głową do siatki.

W 81. minucie Aris mógł strzelić kontaktowego gola. Jednak polski obrońca zdołał przejąć centrę, która była skierowana do Koke.

Żewłakow przebywał na murawie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Jego klub odniósł zwycięstow 2:0 i po raz 23. w historii zdobył Puchar Grecji.

Olympiakos Pireus - Aris Saloniki 2:0 (1:0)
1:0 - Kovačević 34'
2:0 - Żewłakow 53'