Gracze Sevilli sięgnęli po Puchar Króla

Czwarte miejsce, gwarantujące start w eliminacjach do Ligi Mistrzów, oraz piąty w 115-letniej historii klubu Puchar Króla - to osiągnięcia Sevilli w tym sezonie. Andaluzyjczycy pokonali w finale krajowego pucharu Atletico Madryt 2:0. Gole na stadionie FC Barcelony - Camp Nou padały na początku i na samym końcu spotkania, a na listę strzelców wpisali się Diego Capel oraz Jesus Navas.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Już pierwsza groźna sytuacja zakończyła się bramką dla Sevilli. Po zablokowaniu piłki do strzału doszedł Diego Cappel, który otworzył wynik spotkania. Po golu swoich sytuacji próbowali gracze Atletico Madryt, jednak bohaterem Andaluzyjczyków był defensor Sebastien Squillaci, który dwukrotnie wybił piłkę z linii bramkowej, a nawet sam miał okazję na podwyższenie rezultatu.

Po przerwie linia obronna Sevilli dalej grała na najwyższym poziomie i nie dała strzelić bramki dwóm świetnym napastnikom - Sergio Aguero oraz Diego Forlanowi, który obchodził w dniu meczu urodziny. Zawodnicy Antonio Alvareza zdołali nawet podwyższyć wynik. W drugiej minucie doliczonego czasu gry cudownym kontratakiem popisał się Jesus Navas, przebiegając praktycznie połowę boiska i pakując piłkę do pustej siatki.

Tym samym Sevilla powtórzyła swój wyczyn sprzed 3 lat i ponownie mogła święcić sukces w Pucharze Króla.

Atletico Madryt - Sevilla 0:2 (0:1)
0:1 - Capel 6'
0:2 - Jesus Navas 90+2'

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.