Remis Śląska w sparingu / Sikorski wrócił do Niemiec

Piłkarze Śląska Wrocław w swoim ostatnim spotkaniu przed wyjazdem na urlopy, w meczu sparingowym zremisowali z Pogonią Oleśnica. Testy we Wrocławiu zakończył już także Daniel Sikorski, młody napastnik Bayernu Monachium. Znany jest już także plan przygotowań wrocławskiej drużyny do nowego sezonu.

Artur Długosz

Piłkarze Śląska Wrocław w meczu sparingowym zremisowali z Pogonią Oleśnica 1:1. Spotkanie rozegrano dla uczczenia jubileuszu 65-lecia klubu z Oleśnicy. Prowadzenie w pojedynku objęli goście - w 46. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Gancarczyk.

Gospodarze zdołali jednak wyrównać. W 61. minucie do remisu doprowadził Michał Michalec. W całym spotkaniu wiele było ładnych akcji, więc mecz z pewnością mógł się podobać publiczności.

Testy we Wrocławiu zakończył już także napastnik Daniel Sikorski. - Od początku było wiadomo, że będzie ćwiczył z nami tylko do końca tygodnia. Nie mógł zostać dłużej, gdyż ma swoje obowiązki w Monachium. Daniel to ciekawy zawodnik. Sprawa jego angażu jest otwarta. W dużej mierze będzie zależała od naszych innych ruchów transferowych - powiedział szkoleniowiec Śląska, Ryszard Tarasiewicz dla oficjalnego serwisu klubowego.

Znany jest już także plan przygotowań drużyny ze stolicy Dolnego Śląska do nowego sezonu. Wrocławianie wyjadą na dwa zgrupowania i rozegrają osiem potyczek kontrolnych.

Piłkarze Śląska na pierwszym treningu po urlopach spotkają się 22. czerwca i własnych obiektach będą ćwiczyć do 3 lipca. W dniach 4-11 lipca odbędzie się zgrupowanie w niemieckim Höckendorf, gdzie zaplanowano cztery sparingi.

W dniach 19-28 lipca zaplanowano drugie zgrupowanie. Tym razem wrocławianie udadzą się do Sveti Martin w Chorwacji. Tam także czterokrotnie zmierzą się z rywalami.