Asysta Andraża Kirma w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Słowenii

Pomocnik krakowskiej Wisły, Andraż Kirm zaliczył w sobotę 45-minutowy występ w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Słowenii z włoskim czwartoligowym FC Sudtirol-Alto Adige. Jego zespół pokonał rywali 3:0, a skrzydłowy Białej Gwiazdy przy jednym z trafień zanotował asystę.

Maciej Kmita

Kirm pojawił się na boisku w drugiej połowie, a bezbramkowy rezultat utrzymywał się do 70. minuty. Wtedy to Zlatan Ljubijankić strzałem głową pokonał Davide Zomera. Dwie minuty później Kirm dośrodkował z rzutu rożnego, a prowadzenie podwyższył Robert Koren. Wynik meczu ustalił w 80. minucie Ljubijankić.

Słoweńcy przygotowują się do udziału w mistrzostwach świata, które za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się w RPA na zgrupowaniu we Włoszech. W piątek już w Mariborze rozegrają towarzyskie spotkanie z Nową Zelandią, a w niedzielę wylecą do RPA. Pierwszy mecz na mundialu czeka ich 13 czerwca, a ich przeciwnikiem będzie Algieria.

Słowenia - FC Sudtirol-Alto Adige 3:0 (0:0)
1:0 - Ljubijankić 70'
2:0 - Koren 72'
3:0 - Ljubijankić 80'