Towarzysko: Wisła Kraków planowo pokonała Garbarnię Kraków

Piłkarze krakowskiej Wisły sparingiem z trzecioligową Garbarnią Kraków zakończyli pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni Henryka Kasperczaka w sobotnie południe pokonali lokalnego rywala 3:1 na jego obiekcie na krakowskim Ludwinowie.

Maciej Kmita

Wicemistrzowie Polski prowadzenie objęli po kwadransie gry. Po strzale Wojciecha Łobodzińskiego bramkarz Garbarni, Krzysztof Żylski wypuścił piłkę z rąk, dopadł do niej Piotr Brożek i z najbliższej odległości wpakował do siatki. Kilka minut później po indywidualnej akcji Junior Diaz uderzył minimalnie obok słupka bramki gospodarzy. Trzecioligowcy mogli odgryźć się w 27. minucie, ale ich najlepszy strzelec Bartosz Praciak minął się z piłką zagraną wzdłuż bramki przez Adama Przeniosłę. Debiutującego między słupkami Wisły Milana Jovanicia starał się również zaskoczyć Krzysztof Kalemba, ale najpierw jego uderzenie Serb obronił bez trudu, a w 34. minucie golkiperowi Białej Gwiazdy pomógł słupek.

Tuż przed przerwą wiślacy zadali kolejne ciosy. W 40. minucie niepilnowany Paweł Brożek wykorzystał podanie od swojego brata Piotra i pewnym strzałem pokonał Żylskiego. Trzy minuty później Łobodziński dograł temu pierwszemu, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce Garbarni.

Po przerwie kolejne sytuacje mieli Tomas Jirsak, Łobodziński, bracia Brożkowie, ale nie udało im się pokonać Marcina Chmurki. Pod drugą bramką najlepszą okazję miał Mateusz Cebula, który jednak w 58. minucie przegrał pojedynek sam na sam z Filipem Kurto. Również w 88. minucie młody bramkarz Wisły wyszedł obronną ręką z pojedynku oko w oko z Kamilem Piórkowskim. Jednak do odbitej przez niego piłki dopadł Paweł Kosowicz i pięknym uderzeniem z ok. 35 metrów zdobył honorową bramkę dla Brązowych.

W zespole Białej Gwiazdy zabrakło Patryka Małeckiego, który z racji uczestnictwa na przełomie maja i czerwca w zgrupowaniu reprezentacji Polski cieszy się jeszcze urlopem. Testowany od poniedziałku przez Henryka Kasperczaka Brazylijczyk Alemao wystąpił tylko w 45 minutach. Na drugą połowę już nie wyszedł, zgłaszając uraz. Jednak to, co zaprezentował w pierwszej połowie pozwala myśleć, że nie zostanie zaangażowany przez krakowian.

W poniedziałek wiślacy wyjeżdżają na tygodniowe zgrupowanie do Zakopanego, na zakończenie którego rozegrają w Nowym Targu mecz kontrolny z Tatranem Presov. Dochód z tego spotkania przekazany zostanie na rzecz powodzian.

Garbarnia Kraków - Wisła Kraków 1:3 (0:3)
0:1 - Piotr Brożek 15’
0:2 - Paweł Brożek 40’
0:3 - Paweł Brożek 43’
1:3 - Kosowicz 88’

Garbarnia: Żylski (46' Chmura) – Małota, Szewczyk, Pluta, Schacherer – Juraszek (46' Kosowicz), Chodźko (73' Piórkowski), Jamka (46' Haxhijaj), Kalemba (55' Cebula) – Przeniosło (46' Stokłosa), Praciak.

Wisła: Jovanić (46' Kurto) – Alemao (46' Kowalski), Cleber, Marcelo (46' Singlar), Diaz – Łobodziński, Garguła, Sobolewski (46' Mączyński), Piotr Brożek – Jirsak – Paweł Brożek.

Sędzia: Tomasz Musiał (Małopolski ZPN)