Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zmiana na stanowisku prezesa KSZO

Z nowym sternikiem rozpoczną przygotowania do nadchodzącego sezonu I-ligowi piłkarze KSZO. Wiele wskazuje na to, że zespół poprowadzi dotychczasowy szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych Czesław Jakołcewicz, któremu obecny kontrakt wygasa 30 czerwca.
Anna Soboń
Anna Soboń

Sporo zmian zaszło w ostatnich dniach w KSZO SSA. Po rezygnacji z funkcji prezesa Janusza Jojko, Rada Nadzorcza - zgodnie z prawem spółek handlowych - oddelegowała do pełnienia funkcji prezesa jednego ze swoich członków. Czasowo obowiązki prezesa pełnił będzie Piotr Zieliński.

Jednocześnie uzupełniony został skład Rady Nadzorczej. Do dotychczasowego składu, jaki tworzyli Waldemar Falasa, Wojciech Cholewiński i Piotr Zieliński, ponownie powołany został Ryszard Wąsik, który jakiś czas temu sam zrezygnował z członkostwa w Radzie.

Piotr Zieliński w najbliższych dniach zapozna się dokładniej z sytuacją w klubie. Kilku zawodnikom oraz trenerowi Czesławowi Jakołcewiczowi 30 czerwca wygasają dotychczasowe kontrakty.

- Były już prowadzone wstępne rozmowy telefoniczne z trenerem Jakołcewiczem. O szczegółach będziemy rozmawiać 28 czerwca, kiedy zespół wznowi treningi. Nie chciałbym się wypowiadać na temat ewentualnego kształtu kadry, bo to niewątpliwie działka trenera - powiedział nowy sternik klubu, Piotr Zieliński.

Zawodnicy KSZO w poniedziałek spotkają się na pierwszych zajęciach przed I-ligowym sezonem 2010/2011. W zajęciach nie wezmą udziału Łukasz Matuszczyk i Adam Cieśliński, którzy opuścili już Ostrowiec i podpisali kontrakty z nowym pracodawcą.

- To było do przewidzenia, że Ci zawodnicy zmienią barwy klubowe. Byli kluczowymi piłkarzami w KSZO i mogli liczyć na ciekawe i korzystne finansowo oferty. Nie ma jednak ludzi niezastąpionych, czy to zawodników, czy trenerów. Kilku zawodnikom kończą się 30 czerwca kontrakty, jednak wszyscy wyrazili chęć pozostania w KSZO. Rozmowy z nimi będą prowadzone po powrocie z urlopów. Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś chce odejść, to niech odejdzie. Nie będziemy zatrzymywać ludzi na siłę. Jeśli miałbym trenować ten zespół w nadchodzącym sezonie, to do tych piłkarzy, którzy pozostaną w Ostrowcu, dobierzemy najzdolniejszych zawodników z regionu, a jeśli takich nie będzie sięgniemy dalej. Jest wielu młodych, utalentowanych piłkarzy, którzy przyjdą do Ostrowca grać nie tylko dla pieniędzy, ale i dla własnej promocji. Jeśli zostanę, takich będę szukał - zapowiedział trener KSZO, Czesław Jakołcewicz.

Piłkarze KSZO na pierwszym treningu po krótkiej, letniej przerwie spotkają się 28 czerwca o godzinie 11.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×