Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wtorek w gr. zachodniej II ligi: Burlikowski odwołany, nowy prezes Elany

Wtorek w grupie zachodniej II ligi upłynął pod znakiem zmian personalnych w dwóch zespołach - Zawiszy Bydgoszcz i Elanie Toruń. Ten drugi klub ma już drugiego prezesa w ciągu roku.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

W Zawiszy nadal testują nowych zawodników. W środę podczas sparingu z Victorią Koronowo wystąpi Brazylijczyk Galdinho, który ostatni rok spędził w Lechii Zielona Góra. Z kolei kontrakt z bydgoskim klubem podpisał najlepszy strzelec ekipy z grodu Bachusa Wojciech Okinczyc.

Zmiany zaszły również w zarządzie spółki. Na wiosek mniejszego udziałowca - SP Zawisza rada nadzorcza spółki WKS Zawisza odwołała ze stanowiska wiceprezesa Piotra Burlikowskiego. Prawdopodobnie nie na długo, bowiem już w piątek może objąć posadę prezesa. Właśnie wówczas kończy się 3-miesięczny kontrakt obecnemu szefowi Maciejowi Skwierczyńskiemu.

Od wtorku nowego prezesa mają piłkarze Elany Toruń. Został nim Artur Żbikowski, który zastąpił Jacka Wojciechowskiego. - Jeśli chodzi o cele organizacyjno-finansowe, zadanie mamy tylko jedno. Cel sportowy? Jest jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić. Najpierw musimy skompletować kadrę na nowy sezon, a dopiero później będziemy stawiać przed nią jakieś konkretne zadania - mówi Żbikowski na łamach Nowości.

Dwóch ważnych zawodników stracili klub z Żagania. Są to - Tomasz Gajowy oraz Grzegorz Mania. Ten drugi dość niespodziewanie pojechał na testy do...niższej ligi angielskiej. Czarni za to spłacili należności wobec ZUS i Urzędu Skarbowego, dzięki czemu otrzymają licencję na grę w gr. zachodniej II ligi. - Finalizowałem sprawy. Mam już papiery w ręku. Jest poza tym spłacony jeden trener. Nie jest rewelacyjnie, ale jest przyzwoicie - potwierdził w Radiu Zachód prezes Tadeusz Berger.

Z kolei z Zagłębiem Sosnowiec trenuje 20-letni Ołeksij Szlakotin. Co ciekawe, młody Ukrainiec jest wychowankiem słynnego Dynama Kijów. Dwa lata temu bronił barw Czarnych Żagań.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
nowosci.pl, radiozachod, zaglebiesosnowiec.pl, zawisza.bydgoszcz.eu, pomorska.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×