Glik strzela dla Palermo

US Palermo w swoim drugim meczu kontrolnym w letnim okresie przygotowawczym do nowego sezonu pokonało austriacki WSG Radenthein 7:0. Jedną z bramek dla Sycylijczyków zdobył obrońca reprezentacji Polski, Kamil Glik.

Agnieszka Kiołbasa

Pozyskany z Piasta Gliwice 22-letni defensor wybiegł w pierwszym składzie Różowych i w 55 minucie wpisał się na listę strzelców. Kamil Glik zagrał na środku obrony u boku Rumuna Dorina Goiana. Po zmianie stron jego partnerem był Daniel Cappelletti.

Opiekun Różowych po końcowym gwizdku arbitra powiedział kilka słów na temat występu polskiego zawodnika. - Od moich defensorów wymagam przede wszystkim dobrej gry obronnej. Jeżeli potrafią się jeszcze odpowiednio znaleźć w sytuacji, to tym lepiej. Podstawą jest jednak defensywa. On wie, że musi się jeszcze poprawić, ale mamy do siebie zaufanie - powiedział Delio Rossi.

Dla Palermo był to drugi mecz towarzyski w letnim okresie przygotowawczym. 15 lipca piłkarze Rossiego pokonali 10:0 Bad Kleinkirchheim. Glik w tamtym meczu pojawił się na placu gry w drugiej połowie.

Do końca lipca Sycylijczycy będą sprawdzać formę w starciach z mało wymagającymi przeciwnikami. W sierpniu przyjdzie czas na trudniejsze testy. Palermo zagra wówczas z Vfl Bochum (03.08), Eintrachtem Frankfurt (05.08) i CF Valencią (12.08). Ten ostatni mecz odbędzie się na Sycylii.

Palermo- WSG Radenthein 7:0 (4:0)
1:0 - Kasami 14'
2:0 - Kasami 31'
3:0 - Migliaccio 34'
4:0 - Hernandez 45'
5:0 - Glik 55'
6:0 - Maccarone 68'
7:0 - Maccarone 73'

Skład Palermo: 46 Sirigu - 16 Cassani, 3 Goian, 25 Glik, 42 Balzaretti, 4 Kasami, 23 Nocerino, 11 Liverani, 8 Migliaccio, 9 Hernandez, 32 Maccarone.

Zagrali także: Benussi, Bertolo, Rigoni, Garcia, Darmian, Cappelletti, Laribi, Cristofari, Acquah.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)