Świetna passa sparingowa trwa. Widzew pokonał kolejnego rywala

Piłkarze Widzewa znów odnieśli zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Tym razem Łodzianie pokonali kolejny zespół 2. Bundesligi FSV Frankfurt 3:2 - donosi oficjalna strona klubu widzew.pl. Dwie bramki dla drużyny z al. Piłsudskiego zdobył Piotr Grzelczak, a trzeciego gola dołożył Rafał Serwaciński. Widzewiacy skończyli mecz w dziewiątkę. Czerwone kartki ujrzeli Mindaugas Panka i Damian Ceglarz.

Bartosz Koczorowicz

Trener Andrzej Kretek postanowił sprawdzić głównie piłkarzy, którzy w poprzednich sparingach nie wychodzili od pierwszej minuty. W wyjściowym składzie pojawili się więc m.in.: Bartosz Fabiniak, Fernando Arriero, Damian Ceglarz oraz kolejny testowany zawodnik - Thiago Melo, który wystąpił w tym meczu jako jedyny wysunięty napastnik.

Widzew objął prowadzenie już w 8. minucie po strzale w długi róg Piotra Grzelczaka, który wcześniej otrzymał dokładne podanie od Łukasza Brozia. Piłkarze Czerwonej Armii mieli szanse na podwyższenie prowadzenia w 17. minucie, ale Sebastian Madera pomylił się przy strzale głową.

Łodzianom udała się jednak ta sztuka w 34. minucie meczu, kiedy to Grzelczak otrzymał kolejne bardzo dobre podanie, tym razem od Piotra Kuklisa, i po raz drugi w tym meczu skierował piłkę do siatki FSV.

W 7. minucie drugiej połowy spotkania na 3:0 podwyższył młody zawodnik Rafał Serwaciński. Pomimo wyniku, piłkarze z Frankfurtu nie poddawali się. Efektem ich starań był gol zdobyty w 62. minucie spotkania przez Marca Gallego. Łodzianie mieli szansę na odpowiedź, ale wprowadzony w 64. minucie Paul Grischok trafił tylko w poprzeczkę. FSV zdobył za to swoją drugą bramkę. W 81. minucie meczu straty zmniejszył Aziz Bouhaddouz. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i widzewiacy podtrzymali tym samym passę meczów sparingowych bez porażki.

Warto wspomnieć, iż Widzew kończył to spotkanie w liczbie dziewięciu zawodników. W 71. minucie spotkania czerwoną kartkę ujrzał Mindaugas Panka, a w 82. minucie - Damian Ceglarz. Obaj piłkarze zostali wykluczeni z gry wskutek otrzymania dwóch żółtych kartek.

W dotychczasowych meczach kontrolnych Widzew pokonał Chojniczankę Chojnicę 3:1, GKS Bełchatów 4:2, MSV Duisburg 2:0 oraz bezbramkowo zremisowali z Legią Warszawa. Łodzianie mają w planach rozegranie jeszcze dwóch spotkań. Następnym rywalem Widzewa nie będzie jednak zapowiadany wcześniej holenderski ADO Den Haag, a inny zespół z tego kraju - NEC Nijmegen.

FSV Frankfurt - Widzew Łódź 2:3 (0:2)
0:1 - Grzelczak 8'
0:2 - Grzelczak 34'
0:3 - Serwaciński 52'
1:3 - Gallego 62'
2:3 - Bouhaddouz 81'