Zwycięstwo Wisły z KSZO. Wielkie testowanie Białej Gwiazdy

Krakowska Wisła pokonała w sparingowym meczu pierwszoligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. W drużynie Białej Gwiazdy wystąpili zawodnicy, którzy nie grali w czwartkowym meczu eliminacji Ligi Europejskiej z FK Szawle oraz 4 testowanych obcokrajowców.

Testy w drużynie Henryka Kasperczaka przeszli: napastnik Christian Tiboni - 22-letni wychowanek Atalanty Bergamo, ostatnio na wypożyczeniu w Ascoli oraz trzech stoperów: Namaie Mendy - 21-letni wychowanek FC Lorient, Marco Esposito - 30-letni gracz AC Mantova, a wcześniej przede wszystkim AS Bari, z którym w 2009 roku wywalczył awans do Serie A oraz Rok Elsner - 24-letni, wychowanek francuskiego OGC Nice, a ostatnio zawodnik kuwejckiego Al Arabi. Ciężko w spotkaniu z niżej notowanym rywalem sprawdzać przydatność obrońców, ale zdecydowanie najgorzej zaprezentował się Mendy, który przegrywał pojedynki z graczami pierwszoligowca.

Również dla trzech innych graczy był to pierwszy występ w barwach Białej Gwiazdy - Andresa Riosa, Dragana Paljicia oraz Cezarego Wilka, który ledwie kilka godzin wcześniej podpisał czteroletni kontrakt z Wisłą i był to jego pierwszy kontakt z nowym zespołem. Najlepsze wrażenie pozostawił po sobie ten pierwszy. Argentyńczyk to typowy Latynos, ze znakomitym panowaniem nad piłką i "błyskiem" w oku. Starał mu się dorównać Paljić, ale na pierwszy rzut oka jest zawodnikiem z niższej półki, niż wychowanek River Plate Buenos Aires.

Wynik meczu otworzył w 31. minucie gry bezbarwny wcześniej Tiboni, który wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Wróblem po podaniu od Tomasa Jirsaka. W 69. minucie niespodziewanie wyrównali goście z Ostrowca Świętokrzyskiego. Mariusza Pawełka strzałem w krótki róg zaskoczył Marcin Dziewulski. 14 minut później celnym strzałem odpowiedział Andraż Kirm, a wynik meczu po dośrodkowaniu Kirma ustalił w ostatniej akcji strzałem głową Michał Nalepa, .