Śląsk na piątkę z NK Polet Sveti Martin na Muri

Piłkarze Śląska Wrocław w meczu sparingowym pokonali chorwacki NK Polet Sveti Martin na Muri. Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, kiedy dwukrotnie do siatki trafił Sebastian Dudek. W zespole Śląska zagrali testowani Nikola Vujović i Remigiusz Jezierski.

Tym razem piłkarze Śląska Wrocław odnieśli zwycięstwo w meczu sparingowym. Wrocławianie przebywają obecnie na obozie w Chorwacji. W sobotę zielono-biało-czerwoni pokonali drużynę z tego kraju, NK Polet Sveti Martin na Muri.

Od pierwszych minut trener Ryszard Tarasiewicz desygnował do gry "drugi garnitur". W wyjściowej jedenastce znalazł się także Nikola Vujović. To piłkarz, który występuje na pozycji lewego pomocnika. Pochodzi z Czarnogóry, ostatnio bronił barw mistrza Serbii, Partizana Belgrad. Sześciokrotnie reprezentował swój kraj. Ma 29 lat i mierzy 186 centymetrów.

Wrocławianie zaatakowali już od pierwszych minut i już w 6. minucie Piotr Ćwielong zdobył bramkę, której sędzia jednak nie uznał. Trzy minuty później arbiter nie miał już wątpliwości. Akcję przeprowadził obrońca Tadeusz Socha, który odegrał do stojącego na 14 metrze Sebastiana Dudka. Ten silnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Śląsk na prowadzenie.

Wrocławianie cały czas konstruowali akcje ofensywne. W podstawowym składzie grał także Remigiusz Jezierski, który ma szanse na to, aby w nadchodzącym sezonie reprezentować barwy klubu ze stolicy Dolnego Śląska. Po 30 minutach gry w polu karnym zespołu z Chorwacji faulowany został Vujović. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Dudek.

Druga odsłona pojedynku przyniosła kolejne gole dla piłkarzy z polskiej ekstraklasy. W 56. minucie Dudek zagrał do Marka Gancarczyka, który ulokował piłkę w siatce. Blisko dziesięć minut później było już 4:0. Tym razem asystował Gancarczyk, a gola zdobył Łukasz Gikiewicz, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie.

W 67. minucie wrocławianie zdobyli piątego gola. Jego strzelcem okazał się Remigiusz Jezierski. To nie był jednak koniec ofensywnych akcji podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. W 73. minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Dariusz Sztylka. Do końca meczu, mimo kilku okazji strzeleckich piłkarzy WKS-u wynik nie uległ już zmianie.

W niedzielę zawodnicy Śląska Wrocław rywalizować będą z pierwszoligowym izraelskim zespołem Hapoel Akka. Kolejny sparing zaplanowano na wtorek, 27 lipca, a przeciwnikiem będzie chorwacka drużyna - NK Međimurje Čakove.

Śląsk Wrocław - NK Polet Sveti Martin na Muri 5:0 (2:0)

1:0 - Dudek 9'

2:0 - (k.) Dudek 30'

3:0 - Gancarczyk 56'

4:0 - Gikiewicz 65'

5:0 - Jezierski 67'

Śląsk Wrocław: Kaczmarek - Socha, Łukasiewicz, Sztylka, Szuszkiewicz - Ćwielong (46' Gancarczyk), Ulatowski, Dudek, Vujović (77' Madej) - Szewczuk (63' Gikiewicz), Jezierski (77' Więzik).

NK Polet Sveti Martin na Muri: Djurkin - Michael Karlovaciec (46' Novak), Michjel Karlovaciec, Turk, Horvat, Kralj (46' Sobocan), Radiković, Stojko, A. Goricanec, Sardi, D. Goricanec (46' Brezovacki).

Żółte kartki: Horvat (NK Polet) oraz Gikiewicz (Śląsk).