Śląsk w sparingu zremisował z Hapoelem Akka

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali 1:1 z z pierwszoligowym izraelskim zespołem Hapoel Akka. Jedynego gola dla wrocławian zdobył Sebastian Mila. W drużynie WKS-u wystąpił testowany Brazylijczyk Kaue Caetano da Silva.

W tym artykule dowiesz się o:

Tym razem piłkarze Śląska Wrocław, którzy przebywają na zgrupowaniu w Chorwacji, zremisowali z pierwszoligowym izraelskim zespołem Hapoel Akka. Szkoleniowiec wrocławian, Ryszard Tarasiewicz, od pierwszej minuty delegował do gry swój - jak się wydaje - najmocniejszy osobowo skład. W wyjściowej jedenastce znalazło się także miejsce dla testowanego Brazylijczyka Kaue Caetano da Silva. To zawodnik tureckiego Konyasporu. Piłkarz ma 26 lat i występuje na pozycji lewego pomocnika.

Zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska, tak jak w poprzednim sparingu, rozpoczęli od ataków na bramkę rywala. Tym razem nie udało się jednak szybko zdobyć gola. Aktywny był zwłaszcza Sebastian Mila, który co chwila próbował zaskoczyć bramkarza drużyny z Izraela. W 24. minucie po zagraniu byłego reprezentanta Polski z rzutu rożnego główkował Piotr Celeban. Futbolówka trafiła w poprzeczkę. W dalej fazie meczu dalej atakowali zielono-biało-czerwoni, ale nie zdołali oni wpisać się na listę strzelców. Dobrze prezentowała się defensywa Śląska, która nie dopuściła do zagrożenia pod bramką Mariana Kelemena.

W drugiej połowie wydarzenia na boisku przebiegały tak jak w pierwszej odsłonie zawodów. Zawodnicy WKS-u prowadzenie powinni objąć w 66. minucie, kiedy to Cristian Diaz położył już na ziemi i obiegł bramkarza, który jednak zdołał się w ostatniej chwili podnieść i wybił Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Więcej szczęścia zielono-biało-czerwoni mieli w 79. minucie. Wtedy to po efektownej akcji Diaza i jego odegraniu do Mili na 18 metr, pomocnik Śląska ulokował piłkę w siatce. Izraelczycy zdołali jednak szybko odpowiedzieć, bowiem już w 81. minucie Dayan doprowadził do wyrównania. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Śląsk Wrocław - Hapoel Akka 1:1 (0:0)

1:0 - Mila 79'

1:1 - Dayan 81'

Śląsk Wrocław: Kelemen - Celeban, Fojut, Spahić, Pawelec - Sobota (63' Gancarczyk), Kaźmierczak, Mila, Kaue (63' Ćwielong) - Diaz (81' Madej), Sotirović.

Hapoel Akka: Goresh – Barkai, Erlich, Kuschuk (46' Levi), Simon (67' Abed), Igor, Amran (76' Tannenbaum), Kalibat (70' Saider), Gita (81' Kevin), Faltschuk (46' Dayan). Mitzia.

Żółte kartki: Kuschuk (Hapoel Akka) oraz Sobota (Śląsk).

Spotkanie zostało rozegrane w słoweńskim Mariborze. Kolejny sparing zaplanowano na wtorek, 27 lipca, a przeciwnikiem będzie chorwacka drużyna - NK Međimurje Čakove.