Ostatni sparing Widzewa na remis. Debiut Nakoulmy

W swoim ostatnim meczu sparingowym piłkarze łódzkiego Widzewa po raz drugi z rzędu zremisowali bezbramkowo - donosi oficjalna strona klubu widzew.pl. Tym razem przeciwnikiem drużyny Czerwonej Armii byli zawodnicy klubu 2. Bundesligi - SC Paderborn 07. Swój debiut w barwach Widzewa zaliczył do niedawna zawodnik Górnika Łęczna - Prejuce Nakoulma.

Bartosz Koczorowicz

Przed meczem trener Andrzej Kretek dokonał kilku roszad w stosunku do składu z meczu z NEC Nijmegen. W bramce widzewiaków pojawił się trzeci nominalny golkiper - Bartosz Kaniecki , a od pierwszej minuty wystąpili także m.in. Rafał Grzelak, Rafał Serwaciński oraz Łukasz Grzeszczyk. Warty odnotowania jest również fakt, iż Bruno Pinheiro po raz pierwszy wystąpił w Widzewie jako środkowy obrońca. Obok Portugalczyka na pozycji drugiego stopera rozpoczął spotkanie Wojciech Szymanek.

Pierwsza połowa spotkania zaczęła się podobnie jak poprzednie sparingi drużyny Czerwonej Armii. Oba zespoły toczyły grę głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w 25. minucie meczu widzowie na stadionie w Lippstadt ujrzeli pierwszy strzał, którego autorem był Bruno Pinheiro. Po tym uderzeniu piłka poszybowała jednak nad poprzeczką bramkarza SC Paderborn 07. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach żadna z drużyn nie przeprowadziła ciekawszej akcji. Mecz obfitował za to w faule. Efektem tego były dwie żółte kartki dla zawodników Widzewa: Grzelaka oraz Ben Radhii.

Po przerwie szkoleniowiec Widzewa dokonał zmiany ponad połowy składu. W miejsce Wojciecha Szymanka, Łukasza Brozia, Rafała Grzelaka, Łukasza Grzeszczyka, Piotra Grzelczaka oraz Rafała Serwacińskiego pojawili się odpowiednio: Jarosław Bieniuk, Krzysztof Ostrowski, Damian Ceglarz, Velibor Durić, Fernando Arriero i Darvydas Sernas. Obraz gry nie uległ jednak znaczącej zmianie. Piłkarze obu zespołów walczyli głównie w środku pola, przez co widzowie nie uświadczyli zbyt wielu godnych odnotowania wydarzeń. Piłkarze z Paderborn nie zmusili Kanieckiego do dużego wysiłku. Nie mniej jednak golkiper Widzewa spisał się bardzo dobrze w 67. minucie przy płaskim strzale z rzutu wolnego jednego z zawodników rywali, spokojnie łapiąc futbolówkę w ręce. Siedemnaście minut później Kaniecki zachował się bez zarzutu broniąc uderzenie z przewrotki.

W 70. minucie meczu na boisko po raz pierwszy w barwach Widzewa wbiegł Prejuce Nakoulma. Piłkarz z Burkina Faso w ciągu swoich dwudziestu minut gry próbował szarpać obronę rywala wykazując się przy tym dużą szybkością. Pojawienie się na boisku Nakoulmy może zaskakiwać, gdyż do niedawna zawodnik zmagał się z urazem i trenował wyłącznie indywidualnie.

Był to ostatni mecz sparingowy piłkarzy z klubu przy al. Piłsudskiego przed nadchodzącym sezonem Ekstraklasy. W siedmiu rozegranych spotkaniach łodzianie odnieśli 4 zwycięstwa, 3 remisy i żadnej porażki. Widzew podczas swojego okresu przygotowawczego pokonał Chojniczankę Chojnice 3:1, GKS Bełchatów 4:2, MSV Duisburg 2:0 oraz FSV Frankfurt 3:2. Wszystkie remisowe spotkania łodzian zakończyły się wynikiem bezbramkowym, a były to mecze z Legią Warszawa, NEC Nijmegen i z dzisiejszym przeciwnikiem – SC Paderborn 07.

Piłkarze Widzewa tym samym zakończyli zgrupowanie w Niemczech i niedługo udadzą się w podróż powrotną do Łodzi. Drużyna Czerwonej Armii pojawi się na al. Piłsudskiego w środę przed południem.

SC Paderborn 07 - Widzew Łódź 0:0

Żółte kartki: Budka, Ben Radhia, Lisowski, Kaniecki (wszyscy Widzew)

Skład Widzewa: Kaniecki, Broź (46’ Ostrowski), Szymanek (46’ Bieniuk), Pinheiro, Lisowski, Ben Radhia, Panka, Grzeszczyk (46’ Durić, 70’ Nakoulma), Grzelak (46’ Ceglarz), Serwaciński (46’ Sernas), Grzelczak (46’ Arriero)