Sześć minut Olimpii, Jarota gromi - wyniki sobotnich spotkań 1. kolejki gr. zachodniej II ligi

Piłkarze grupy zachodniej II ligi mają za sobą pierwszą kolejkę spotkań. W najbardziej interesującym pojedynku Ruch Zdzieszowice przegrał na własnym stadionie z Bałtykiem Gdynia 2:3. Z kolei najwyższe zwycięstwo odniósł Jarota Jarocin.

Adrian Dudkiewicz

Beniaminek z Opolszczyzny dwukrotnie wychodził na prowadzenie po bramkach Giesy i Damrata, ale ostatecznie podopieczni Andrzeja Polaka musieli zapłacić frycowe. W ostatnich dwudziestu minutach Szostek i Trochim zapewnili triumf gościom. Ekipa Bałtyku grała jednak bardzo ostro, bowiem z mocno rozbitą głową sobotni pojedynek kończył strzelec pierwszej bramki dla gospodarzy.

Najwyższe zwycięstwo odniósł Jarota, który na stadionie Warty w Poznaniu rozbił w derbach Wielkopolski beniaminka z Nowego Tomyśla. Hat-tricka ustrzelił Krzysztof Bartoszak, a do dorobku drużyny dorzucili się Garbarek i Stawiński. W pierwszej połowie bramek nie oglądali kibice w Grudziądzu, ale w drugiej emocji było sporo. Mimo iż po trafieniu Kotarskiego prowadziła Nielba, to trzy punkty pozostały jednak na Pomorzu, bowiem gracze Macieja Kaczmarka w przeciągu sześciu minut rozwiali złudzenia gości. Tak się nie stało w Chojnicach, gdzie faworyzowana Chojniczanka zaledwie zremisowała z Polonią Słubice.

W Sosnowcu spotkały się dwie drużyny, które rok temu nieudanie walczyły o I ligę. Jednak podobnie jak w rundzie wiosennej, także i tym razem lepsi byli gospodarze. Znów przypomniał o sobie Marcin Lachowski. Napastnik Zagłębia jeszcze przed przerwą ładnym uderzeniem głową z linii pola karnego pokonał Witana. Niezadowoleni z gry swoich piłkarzy kibice z Bydgoszczy w drugiej połowie obrzucili miejscowych ochroniarzy...kiełbaskami.

WYNIKI 1. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Polonia Nowy Tomyśl - Jarota Jarocin 0:5 (0:2)
0:1 - Garbarek 8'
0:2 - Bartoszak 16'
0:3 - Stawiński 51'
0:4 - Bartoszak 52'
0:5 - Bartoszak (k.) 77

Olimpia Grudziądz - Nielba Wągrowiec 3:1 (0:0)

1:3 - Bzdęgo 80'

Ruch Zdzieszowice - Bałtyk Gdynia 2:3 (1:0)
1:0 - Giesa 18'
1:1 - Malicki 66'
2:1 - Damrat 68'
2:2 - Szostek 71'
2:3 - Trochim 78'

Chojniczanka Chojnice - Polonia Słubice 1:1 (1:0)
0:1 - Posmyk 42'
1:1 - Ziemak 72'

Lechia Zielona Góra - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)
0:1 - Zachara 30
1:1 - Sucharek 48'

Elana Toruń - GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 - Młodzieniak 40'
1:1 - Feruga 80'

Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)
1:0 - Lachowski 41'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!