Pierwsze koty za płoty - wyniki sobotnich meczów 1. kolejki II ligi gr. wschodniej

Odbyły się już pierwsze mecze w grupie wschodniej II ligi. W sobotę rozegranych zostało sześć meczów. Za jedyną niespodziankę można uznać remis Wigier Suwałki przed własną publicznością z beniaminkiem z Nadarzyna. Już w pierwszym meczu sezonu wysokie aspiracje potwierdzili spadkowicze z Mazowsza, którzy odnieśli pewne, wyjazdowe zwycięstwa.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Nieudany start Motoru

Z pewnością nie tak start ligowych rozgrywek wyobrażali sobie piłkarze Motoru Lublin. Nie dość, że mecz z Resovią, w którym wystąpili w roli gospodarza, rozgrywany był w Rzeszowie, to jeszcze lublinianie po słabej grze przegrali. Ogólnie rzecz biorąc mecz w Rzeszowie nie stał na najwyższym poziomie. Były momenty, w których kibice swoje niezadowolenie wyrażali nawet gwizdami. Losy spotkania rozstrzygnęły się właściwie w 10 minut. Tuż przed przerwą gola zdobył Marcin Pontus, a wynik spotkania w 52. minucie po pięknej, indywidualnej akcji ustalił Kamil Walaszczyk.

Derby nie cieszyły się zainteresowaniem

Tylko 250 widzów stawiło się w Otwocku na meczu, w którym mierzyły się ze sobą dwa zespoły z Mazowsza. Miejscowy Start przegrał ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2. Obie bramki dla gości zdobył Dariusz Zjawiński.

Wisła i Znicz potwierdzają wysokie aspiracje

Trzeba było zatrzymać Twardowskiego - z pewnością takie myśli krążą teraz po głowach działaczy i trenerów Ruchu Wysokie Mazowieckie. Twardowski znakomicie zadebiutował w barwach swojego nowego zespołu. To dzięki jego trzem trafieniom Wisła Płock pokonała Ruch. Już po pierwszej kolejce Twardowski może pochwalić się klasycznym hat-trickiem.

Zwycięstwo odniósł również inny spadkowicz. Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 3:1. Goście już po 10 minutach prowadzili 2:0. W 54. minucie nadzieje na korzystny wynik w serca gospodarzy wlał Wojciech Fabianowski. Jednak już sześć minut później Znicz ponownie prowadził dwoma bramkami. Więcej bramek już nie padło.

Niespodziewanym remisem zakończyło się starcie Wigier Suwałki z GLKS Nadarzyn. Nawet to piłkarze beniaminka mają bardziej czego żałować. W końcu do 90. minuty prowadzili. Trzy punkty w pierwszym meczu w tym sezonie zdobył także Jeziorak Iława, który pokonał Okocimskiego KS Brzesko.

Wyniki sobotnich spotkań 1. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Motor Lublin - Resovia 0:2 (0:1)
0:1 - Pontus 42'
0:2 - Walaszczyk 52'

Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:1)
0:1 - Zjawiński 20'
1:1 - Wocial 55'
1:2 - Zjawiński 64'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Wisła Płock 0:3 (0:0)
0:1 - Twardowski 49'
0:2 - Twardowski 77'
0:3 - Twardowski 87'

Jeziorak Iława - Okocimski KS Brzesko 1:0 (1:0)

1:1 - Radzio 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!