Polska prasa o meczu Lech - Sparta

Lech Poznań przegrał w rewanżowym spotkaniu eliminacyjnym do Ligi Mistrzów ze Spartą Praga 0:1 i pozostała mu walka o rozgrywki grupowe Ligi Europejskiej. Oto co na temat środowego meczu pisze polska prasa.

Damian Gapiński

Przegląd Sportowy: Bezradni

Statystyki są nieubłagane - Sparta przed meczem w Poznaniu nie straciła gola w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, a Lech w poprzednich trzech spotkaniach nie potrafił strzelić bramki. I tak było wczoraj. Kolejorz marzenia o Lidze Mistrzów musi teraz zastąpić motywacją wywalczenia kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Gazeta Wyborcza: 14 rok bez polskiego klubu w elicie

Lech Poznań nie strzelił bramki w czwartym kolejnym meczu, po raz drugi przegrał ze Spartą Praga 0:1 i odpadł z walki o Ligę Mistrzów. Mecz w Poznaniu lechici kończyli w dziesiątkę, a prażanie w dziewiątkę.

Rzeczpospolita: Europa odjeżdża

Po pierwszym spotkaniu można było mieć powody do optymizmu. W Pradze mistrzowie Polski wprawdzie przegrali, ale jedyną bramkę stracili dość przypadkowo. Wtedy już w piątej minucie świetny strzał głową Manuela Arboledy obronił bramkarz Jaromir Blazek. Teraz sytuacja niemal się powtórzyła. Po rzucie wolnym Siergieja Kriwca naciskany przez Arboledę jeden z obrońców Sparty strzelił głową w słupek własnej bramki. Różnica polegała na tym, że o ile w Pradze poznaniacy "poszli za ciosem" i osiągnęli przewagę, to w Poznaniu dali sobie narzucić styl gości.

Polska the Times: Żegnaj Ligo Mistrzów

Piłkarze Lecha Poznań nie zagrają w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Nie przełamali strzeleckiej niemocy (432 minuty bez bramki) i przegrali po raz drugi ze Spartą Praga. Marzenia o wielkich meczach skończyły się w 50. minucie po rzucie karnym dla gości, wykorzystanym przez Jirzi Kladrubsky'ego.

Super Express: Koniec marzeń Lecha o Lidze Mistrzów

Od 14 lat mistrz Polski nie potrafi zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tym roku miało być inaczej. Jednak Lech Poznań przegrał rewanż na własnym stadionie ze Spartą Praga (0:1) i tym samym pożegnał się z polskimi marzeniami o podboju Champions League. Drzwi do tych elitarnych rozgrywek są dla nas zamknięte na kolejny rok...