Puchar Polski: Wpadki I-ligowców, burdy w Bydgoszczy

W środę rozegrano jedenaście spotkań I rundy Pucharu Polski. Tradycyjnie już nie zabrakło niespodzianek. Z rywalizacją o krajowe trofeum pożegnały się m. in. Sandecja Nowy Sącz, GKS Katowice, Górnik Łęczna i Warta Poznań, które zostały pokonane przez niżej notowanych rywali.

W tym artykule dowiesz się o:

Wszyscy wymienieni I-ligowcy przegrali tylko jedną bramką. Nie zmienia to faktu, że zaliczyli kompromitujące występy. Dziwi zwłaszcza porażka Warty Poznań, która w ubiegły piątek przebudziła się i rozgromiła w lidze ŁKS aż 4:1. Wygląda jednak na to, że był to jednorazowy wyskok. Trener Zielonych Marek Czerniawski znów będzie musiał drżeć o posadę, zwłaszcza że klubowi włodarze wiązali z Pucharem Polski spore nadzieje. Warta marzyła, by w kolejnej rundzie zagrać u siebie z przeciwnikiem z ekstraklasy i podreperować budżet dzięki wpływom z biletów.

Minorowe nastroje panują też w Katowicach, bowiem Gieksa zawodzi nie tylko w rywalizacji o krajowe trofeum, ale także w rozgrywkach ligowych, gdzie nie odniosła jeszcze ani jednego zwycięstwa.

Niezwykle dramatyczny przebieg miały spotkania w Otwocku i Elblągu. Podbeskidzie awansowało dopiero po rzutach karnych. Sukces Górali jest tym cenniejszy, że od 22. minuty musieli oni grać w osłabieniu (czerwoną kartkę otrzymał Paweł Linka). Aż dwa wykluczenia obserwowali natomiast kibice, którzy wybrali się na pojedynek Olimpii z ŁKS. Pod koniec dogrywki sędzia wyrzucił z boiska Krzysztofa Mączyńskiego oraz Michała Pietronia. Nieco wcześniej łodzianie strzelili gola, który zapewnił im skromny triumf.

Dużo łatwiej kwalifikację do dalszej fazy wywalczyły Dolcan Ząbki, Pogoń Szczecin i Górnik Zabrze. Te zespoły wygrały bezdyskusyjnie.

Problemów z uzyskaniem awansu nie miał też Widzew. Ekipa Andrzeja Kretka zwyciężyła na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 3:0. Sprawy sportowe przyćmiły jednak ekscesy na trybunach, do których doszło pod koniec pierwszej połowy. Z tego powodu zawody zostały przerwane na kilkanaście minut.