Anglia: Dwóch Polaków na boisku

Tomasz Cywka oraz Paweł Abbott pojawili się we wtorek w meczach ligi angielskiej. Zabrakło natomiast powołanego do reprezentacji Polski Radosława Majewskiego.

Bartosz Zimkowski

Cywka na murawie w pojedynku The Championship pomiędzy Derby County, a Middlesbrough pojawił się od pierwszej minuty. Tym razem trenerów Baranów nie ściągnął z boiska młodego Polaka, a Derby pokonało swoich rywali 3:1.

Mniej szczęścia niż Cywka miał Radosław Majewski. Polak nie powąchał murawy, chociaż był rezerwowym w spotkaniu Nottingham Forest - Sheffield United. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

W League One z ławki rezerwowych na boisku zameldował się Paweł Abbott. Napastnik Charltonu Athletic wszedł na murawę w meczu z MK Dons na ostatnie 20 minut. The Addicks wygrali 1:0.

Rezerwowymi w League One byli: Artur Krysiak (Exeter City) oraz Bartosz Białkowski (Southampton). Zespół tego pierwszego przegrał z Bournemouth 0:3, a Święci zremisowali z Yeovil Town 1:1. W League Two Bartosz Fogler oglądał z ławki pojedynek Crewe Alexandra - Macclesfield Town (1:1).