Premier League: Hit dla Chelsea, Fabiański nie pomógł Arsenalowi

Łukasz Fabiański puścił dwie bramki w hicie 7. kolejki Premier League. Chelsea Londyn po trafieniach Didiera Drogby oraz Alexa wygrała z Arsenalem Londyn 2:0 i umocniła się na pozycji lidera.

W tym artykule dowiesz się o:

Zgodnie z przewidywaniami między słupkami Arsenalu stanął Fabiański, zastępując kontuzjowanego Manuela Almunię. Na ławce zasiadł inny Polak - Wojciech Szczęsny. Chelsea po zeszłotygodniowej porażce z Manchesterem City nie zamierzała przegrywać z Kanonierami.

Jednak już w pierwszej minucie mogła przegrywać. Fatalnie spudłował Laureant Koscielny, posyłając piłkę z dwóch metrów obok bramki. Kilka minut później Andrij Arszawin przetestował Petra Cecha, który jednak sparował strzał Rosjanina.

Kolejne minuty nie należały do jednej drużyny. Obie atakowały i wypracowywały sobie okazje strzeleckie. Sześć minut przed przerwą Didier Drogba nie dał szans na skuteczną interwencję Fabiańskiemu. Wykorzystał podanie Ashley'a Cole'a. Chwilę wcześniej Polak bardzo dobrze obronił uderzenie Drogby.

W drugiej połowie Arsenal ruszył na Chelsea, ale to Nicolas Anelka znalazł się sam na sam z Fabiańskim. Francuz uderzył obok bramki. Minuty mijały, a wynik nie ulegał zmianie. Arsene Wenger wprowadzał rezerwowych, lecz pięć minut przed końcem kapitalną bramkę z rzutu wolnego zdobył Alex. Fabiański znów był bez szans. Chelsea pokonała Arsenal 2:0 i ma cztery punkty przewagi nad Manchesterem City. Dla Arsenalu była to druga z rzędu porażka w lidze.

Chelsea Londyn - Arsenal Londyn 2:0 (1:0)

1:0 - Drogba 39'

2:0 - Alex 85'

Chelsea: Cech - Ivanović (73' Ferreira), Alex, Terry, Cole, Obi Mikel (89' Sturridge), Essien, Ramires (83' Żyrkow), Malouda, Anelka, Drogba.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Koscielny, Squillaci, Clichy, Diaby (70' Rosicky), Nasri, Wilshere (81' Emmanuel-Thomas), Song, Arszawin (87' Vela), Chamakh.

Żółte kartki: Ferreira (Chelsea) oraz Koscielny (Arsenal).

Sędzia: Mike Dean.