Ligue 1: Zmiana na pozycji lidera

Bez Ludovica Obraniaka w składzie Lille OSC pokonało u siebie Montpellier. Na zakończenie 8. kolejki Rennes wygrało z Tuluzą, ten sukces pozwolił podopiecznym Frederica Antonetti'ego awansować na 1. miejsce w tabeli Ligue 1.

Piotr Robaczyński

Na Stade de la Route de Lorient dotychczasowy wicelider - Stade Rennes podejmował 3. Tuluzę. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, pierwszego gola w tym sezonie zdobył obrońca Romain Danze. Przyjezdni w tej części gry oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Nicolasa Doucheza. Po przerwie gracze Tuluzy uzyskali przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Choć przedostawali się pod pole karne przeciwnika, nie zmusili do poważnego wysiłku Doucheza i nie zdołali odwrócić losów spotkania. Wynik na 2:0 podwyższył inny defensor - Kader Mangane, a nadziei na korzystny rezultat gości pozbawił Sylvain Marveaux. Rennes wykorzystało remis St Etienne z Olympique Lyon i objęło pozycję lidera.

Osłabione Montpellier nie zdołało wywalczyć chociażby jednego punktu w wyjazdowym pojedynku z Lille OSC. Goście zagrali z przemeblowaną defensywą (kontuzje leczą Cyril Jeunechamp, Nenad Dzodic, Garry Bocaly oraz Xavier Collin) i po raz drugi w tym sezonie stracili 3 gole. Geoffrey Jourdren musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki po strzałach Moussy Sowa, wynik na 3:1 w 80. minucie ustalił Gervinho. Podopieczni Rudi'ego Garcii zanotowali ósmy mecz z rzędu bez porażki i awansowali na 3. pozycję w tabeli. Ludovic Obraniak z powodu kłopotów zdrowotnych nie znalazł się w kadrze na ten mecz.

Bezbramkowym remisem zakończyła się konfrontacja Paris Saint Germain z OGC Nice. Mimo wyraźnej dominacji podopieczni Antoine'a Kombouare nie zdołali skutecznie wykończyć ani jednej ofensywnej akcji. Bohaterem został bramkarz drużyny gości, David Ospina wielokrotnie ratował zespół przed utratą gola.