Anglia: Trzech Polaków na boisku

Tomasz Cywka, Radosław Majewski oraz Paweł Abbott pojawili się w sobotnich meczach na angielskich boiskach. Najdłużej na murawie przebywał ten pierwszy, a najkrócej jedyny reprezentant Polski w tym gronie.

Bartosz Zimkowski

Osiem minut w barwach Nottigham Forest zagrał Radosław Majewski. Reds w spotkaniu z Barnsley nie zdobyli nawet punktu i ulegli rywalom 1:2. Cały mecz zaliczył natomiast Tomasz Cywka. Derby County pokonało na Pride Park Preston North End 3:0.

W League One w pierwszym składzie Charltonu Athletic pojawił się Paweł Abbott. On i jego koledzy chcą jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu z Brighton, ponieważ przegrali na własnym stadionie aż 0:4. Polak boisko opuścił w 66. minucie, przy stanie 0:2. W barwach Southampton nie pojawił się na placu gry Bartosz Białkowski. Święci przegrali z Huddersfield 0:2. Także Artur Krysiak był tylko rezerwowym w spotkaniu z Carlisle. Jego drużyna - Exeter - wygrała 2:1.

W League Two Bartosz Fogler z ławki rezerwowych oglądał mecz Crewe Alexandra z Southend. Zespół Polaka wygrał 2:0.