Bundesliga: Cenne zwycięstwa Eintrachtu i Hoffenheim

W derbach południowo-zachodnich Niemiec zespół z Frankfurtu pokonał Kaiserslautern 3:0, a dwa gole strzelił Theofanis Gekas. Po komplet punktów sięgnęli też zawodnicy Hoffenheim po wygranej 3:2 z Borussią Moenchengladbach, która kończyła mecz w dziewiątkę.

Konrad Kostorz

Derbowe spotkanie padło łupem Orłów, chociaż początek rywalizacji na Fritz-Walter Stadion należał do beniaminka. Najpierw w dogodnej pozycji nie trafił jednak Rodnei, a w 25. minucie Oka Nikołow obronił rzut karny wykonywany przez Srdjana Lakicia po przewinieniu Georgiosa Tzavellasa. Tuż przed przerwą Czerwone Diabły zaskoczył Theofanis Gekas, z bliska wykorzystując podanie Patricka Ochsa.

Bramka do szatni wyraźnie załamała gospodarzy, którzy po zmianie stron stracili kolejne dwa gole. Swoje siódme trafienie w sezonie zanotował Gekas (zrównując się w klasyfikacji najskuteczniejszych z Papissem Cisse z Freiburga) po podaniu swojego rodaka Tzavellasa, a w 83. minucie dogranie Sebastiana Junga na bramkę zamienił rezerwowy Alexander Meier. Podopieczni Michaela Skibbe zwyciężyli trzeci raz z rzędu i awansowali na ósme miejsce w tabeli.

Po czterech spotkaniach bez wygranej, wreszcie cieszyć mogli się fani z Sinsheim. Początek meczu jednak na to nie wskazywał, bowiem w 13. minucie Marco Reus podał z lewej strony do Raula Bobadilli, a argentyński napastnik wpisał się na listę strzelców. Zespół Ralfa Rangnicka do wyrównania doprowadził tuż po zmianie stron, gdy po akcji Peniela Mlapy trafił najskuteczniejszy piłkarz Wieśniaków, Demba Ba.

W 50. minucie w poprzeczkę uderzył Andreas Beck, a w 62. czerwoną kartką ukarany został pomocnik gości Juan Arango, który leżąc na murawie w odwecie za faul niesportowo kopnął Sejada Salihovicia. Niedługo potem Hoffe wyszli prowadzili, gdy po rzucie rożnym Salihovicia w słupek trafił Senegalczyk Ba, a piłka przypadkowo odbiła się od Bamby Andersona i wpadła do siatki.

Nie był to jednak koniec emocji. W 81. minucie Sebastian Schachten sfaulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję Ba i Źrebaki musiały kończyć spotkanie w dziewięciu! Z jedenastu metrów nie pomylił się Salihović i strzałem pod poprzeczkę pokonał Logana Bailly. W doliczonym czasie trafił jeszcze Mohamadou Idrissou, ale 3 punkty, dające przesunięcie na wysokie 4. miejsce w tabeli, został na Rhein-Neckar Arena.