Najlepsze drużyny ekstraklasy - ranking

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie drużyny w meczach 9. kolejki ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiego zespołu można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiego najmniej.

Bartosz Zimkowski

Oceny drużyn w 9. kolejce ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

Widzew Łódź - Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Ocena drużyny Widzewa Łódź - 1,0. Lista argumentów na tak surową oceną jest niestety długa. Widzewiacy praktycznie przeszli obok spotkania. Głównym elementem konstruowanych przez gospodarzy akcji był chaos, a legioniści nie mieli najmniejszych problemów, aby zneutralizować poczynania rywala. Przygotowanie mentalne oraz taktyczne do tego spotkania również pozostawia wiele do życzenia. To najgorszy mecz Widzewa od wielu miesięcy.

Ocena drużyny Legii Warszawa - 3,0. Niby zwycięstwo, ale styl gry wciąż ten sam, jak w poprzednich meczach - mało pomysłowości w atakowaniu bramki przeciwnika. Dla Legii mecz skończył się wraz ze zdobytą bramką. Być może byłoby inaczej, gdyby sędzia uznał prawidłowo zdobytego gola przez Rzeźniczaka. Taki sposób gry wystarczył jednak na jeszcze słabszy tego dnia Widzew.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Ocena drużyny Lecha Poznań - 2,0. Na początku spotkania poznaniacy prezentowali się jeszcze nieźle, ale później było coraz gorzej. Czystych sytuacji strzeleckich było niewiele i to w starciu z rywalem, który do tej pory nie prezentował nic nadzwyczajnego. Negatywny wpływ na ocenę ma również reakcja lechitów na utratę gola, a w zasadzie jej brak. Przy stanie 0:1 to goście byli bliżsi podwyższenia prowadzenia niż poznaniacy wyrównania.

Ocena drużyny Zagłębia Lubin - 4,0. Miedziowi przeczekali pierwszy napór rywali, ale później, widząc ich nie najlepszą dyspozycję, grali coraz odważniej. Druga połowa w wykonaniu podopiecznych Marka Bajora była świetna. Zagłębie atakowało, stwarzało sporo sytuacji i wprawiało w osłupienie poznańską publiczność.

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 3:0 (1:0)

Ocena drużyny Jagiellonii Białystok - 5,0. Białostoczanie rozegrali świetne spotkanie, strzelili trzy bramki, zdobyli komplet punktów i utrzymali fotel lidera. Czego chcieć więcej?

Ocena drużyny Polonii Bytom - 2,0. Drużyna Jurija Szatałowa stworzyła kilka okazji, jednak była dużo gorszym zespołem i zasłużenie przegrała w Białymstoku.

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2:2 (1:0)

Ocena drużyny Śląska Wrocław - 3,0. Piłkarzy Śląska trzeba docenić za walkę do samego końca i za wyratowanie remisu. Wrocławian trzeba także zganić za to, że nie potrafią wykorzystywać idealnych okazji na zdobycie gola.

Ocena drużyny Polonii Warszawa - 3,0. Ocena byłaby wyższa, gdyby Czarne Koszule we Wrocławiu wygrały mecz, który powinny wygrać. Drużyna walcząca o mistrzostwo Polski nie może tracić bramek w samej końcówce i to w taki sposób.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 3:1 (1:0)

Ocena drużyny Korony Kielce - 4,5. Podopieczni trenera Marcina Sasala zagrali jeden z najlepszych meczów w sezonie. Grali agresywnie i z polotem, a efektem pełnej mobilizacji jest przekonujące zwycięstwo nad Bełchatowem 3:1. Kielczanom pomógł jednak trochę arbiter główny, dość pochopnie wyrzucając z boiska Mate Lacicia.

Ocena drużyny GKS-u Bełchatów - 4,0. Drużyna gości w tym spotkaniu zrobiła niemal wszystko, co tylko mogła uczynić. Gdyby nie odrobina pecha, mogłaby pokusić się nawet o remis w sobotniej konfrontacji. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Maciej Małkowski, strzelec jedynej bramki dla bełchatowian.

Cracovia - Ruch Chorzów 2:3 (0:2)

Ocena drużyny Cracovii - 2,5. Wróciły demony Cracovii. Podopieczni Rafała Ulatowskiego znów popełnili w defensywie koszmarne błędy, których nie udało się wyeliminować nie tylko "Uli", ale i jego poprzednikom - Orestowi Lenczykowi i Arturowi Płatkowi. Na malutki plus można zapisać Pasom to, że do końca goniły wynik, co w ostatnich miesiącach nie było takie oczywiste...

Ocena drużyny Ruchu Chorzów - 3,5. W pierwszej połowie Ruch nie grał lepiej od Cracovii, ale na przerwę schodził z dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie Niebiescy przetrzymali ataki rywali i "dowieźli" prowadzenie do końcowego gwizdka. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Ruchu od 27 marca.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Ocena drużyny Lechii Gdańsk - 4,5. Lechia po przeciętnej pierwszej połowie, w drugiej części gry przejęła zdecydowanie inicjatywę na boisku. Nie było to piękne zwycięstwo, ale najważniejsze dla kibiców, zawodników i działaczy biało-zielonych jest jednak to, że Lechia wygrała, kontynuując passę pięciu zwycięstw z rzędu na polskich stadionach, a także passę pięciu zwycięstw z rzędu w spotkaniach derbowych. Gdańszczanie nie zagotowali się też po bójce z udziałem piłkarzy z Gdańska i Gdyni i spokojnie dowieźli zwycięstwo.

Ocena drużyny Arka Gdynia - 2,5. Zawodnicy Arki przez większość spotkania grali swoje. Gołym okiem było widać, że głównym zadaniem żółto-niebieskich było zachowanie czystego konta
i przez dłuższy czas się im to udawało, jednak często mówi się, że najlepszą obroną jest atak, a właśnie ataków brakowało z gdyńskiej strony. Po stracie bramki gdynianie stracili jakikolwiek pomysł na grę. Zachowali się nagannie, notorycznie faulowali, rozpętali bójkę po faulu Wiśniewskiego, a ostatecznie zakończyli mecz w dziesiątkę po faulu z tyłu Miroslava Bożoka.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Ocena drużyny Górnika Zabrze - 4,0. Beniaminek w starciu z wicemistrzem Polski zaprezentował futbol na "tak". Nie było ze strony zabrzan murowania bramki, wręcz przeciwnie - często gościli pod bramką Mariusza Pawełka i ostatecznie okazali się być o tę jedną bramkę lepsi.

Ocena drużyny Wisły Kraków - 3,5. Biała Gwiazda w tym sezonie świeci blado i przez dwa tygodnie reprezentacyjnej przerwy niewiele się w tym temacie zmieniło. Podopieczni Roberta Maaskanta mieli swoje okazje bramkowe, ale nie potrafili ich wykorzystać, a na dodatek stracili bramkę, która pozbawiła ich non omen zasłużonego punktu.