Zabrakło nam ognia z przodu - wypowiedzi trenerów po meczu Polonia Bytom - Śląsk Wrocław

Po stojącym na przeciętnym poziomie spotkaniu Polonia Bytom zremisowała ze Śląskiem Wrocław 0:0. Podczas pomeczowej konferencji trenerzy obu drużyn byli zgodni co do tego, że wynik jest sprawiedliwy, ale zdobyty punkt już nikogo na kolana nie rzucał.

Marcin Ziach

Orest Lenczyk (trener Śląska Wrocław): Obie drużyny bardzo chciały wygrać mecz. Z tej przyczyny w grze było dużo nerwowości i walki, która momentami była niepotrzebna. Wydaje mi się, że wynik ten nie krzywdzi Śląska. Czy krzywdzi Polonię, tego nie wiem. Po meczu podziękowałem moim zawodnikom za walkę i zaangażowanie, jakie włożyli w ten mecz. Co do aspektów czysto piłkarskich, to często nerwy są złym doradcą i przez to wyszło jak wyszło.

Jurij Szatałow (trener Polonii Bytom): Mecz był wyrównany. Co do gry mojego zespołu, to przede wszystkim zabrakło nam ognia z przodu. Słabiutko zagraliśmy pierwszą połowę, kiedy staraliśmy się grać z pominięciem drugiej linii. Mogliśmy coś ukłuć tylko po stałych fragmentach gry. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Najbardziej szkoda sytuacji Szymona Sawali, który dobrze wyprzedził wszystkich obrońców, ale uderzył niecelnie. Nie mogę być jednak zadowolony z wyniku, bo grając u siebie trzeba sięgać po pełną pulę.