Anglia: Cywka i Majewski na boisku

Tomasz Cywka oraz Radosław Majewski pojawili się w sobotę na angielskich boiskach. Dłużej grał ten drugi, chociaż też nie zaprezentował się przez całe spotkanie.

Bartosz Zimkowski

Ostatnio Tomasz Cywka pojawiał się od pierwszej minuty. Tym razem było inaczej i pojedynek z Millwall Polak rozpoczął na ławce rezerwowych. Gdy Derby County przegrywało już 0:2, Nigel Clough postanowił desygnować do gry Cywkę. Było to w 63. minucie. Wynik nie uległ już zmianie i Barany przegrały na wyjeździe 0:2.

Tymczasem Radosław Majewski pojawił się w podstawowym składzie Nottingham Forest. Dwukrotni zdobywcy Pucharu Mistrzów podejmowali Ipswich Town i wygrali 2:0. "Maja" został zmieniony jako pierwszy w 67. minucie.

Ani jeden Polak nie pojawił się w League One i League Two. Rolę rezerwowych musieli ścierpieć: Paweł Abbott (Charlton Athletic), Bartosz Białkowski (Southampton) oraz Artur Krysiak (Exeter). Zespół tego pierwszego pokonał Carlise 4:3. Białkowski oglądał jak Święci wygrali z Oldham Athletic (2:1), a Krysiak patrzył jak Exeter przegrało z MK Dons 0:1. W zespole Crewe Alexandra zabrakło nawet na ławce rezerwowych Bartosza Foglera.