FIFA nie odrzuca technologii goal-line

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Podczas ostatniego posiedzenia Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB), które odbyło się 21 października w Newport w Walii, podjęto decyzję o ponownym przetestowaniu technologii goal-line. Testowany system miałby zastosowanie wyłącznie w celu ustalenia, czy gol został zdobyty, czy nie.

Testowany system miałby zastosowanie wyłącznie w celu ustalenia, czy gol został zdobyty, czy nie. Wskazanie zdobycia gola powinno być natychmiastowe i potwierdzone w ciągu 1 sekundy. Informacja o zdobytej bramce będzie przeznaczona wyłącznie do wiadomości oficjeli meczowych.

Swoją technologię firmy zaprezentują FIFA do końca listopada 2010 r. Wybrane - będą testować technologię do 4-6 Marca 2011, kiedy to odbędzie się roczne spotkanie generalne MRP. Wtedy też zapadną kolejne decyzje na temat wykorzystania systemu w praktyce.

Uczestnicy MRP wysłuchali aktualnych informacji na temat eksperymentu z dodatkowymi ośmioma sędziami asystentami, zatwierdzonego w lipcu 2010. Obecnie takie rozwiązanie testowane jest przez UEFA oraz przez związki piłki nożnej we Francji, Maroku i Katarze.

W 2011 roku rozwiązanie to będzie testowane przez Wybrzeże Kości Słoniowej, Meksyk i Brazylię.

Kolejne, 125 spotkanie MRP odbędzie się w Celtic Manor Resort w Newport w Walii od 4 do 6 marca 2011 r.

Źródło artykułu: