Godne pożegnanie jesieni - relacja z meczu Okocimski Brzesko - Ruch Wysokie Mazowieckie

W znakomitych nastrojach kończą rundę jesienną II ligi piłkarze Okocimskiego Brzesko. "Piwosze" rozbili na własnym stadionie niżej notowany Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1. Mimo wysokiej wygranej, przy Okocimskiej dało się jednak wyczuć mały niedosyt. "Piwoszy" stać było w tej rundzie na nieco więcej. Póki co, najważniejsze jest jednak to, że Okocimski w końcu odprawił z kwitkiem zespół przyjezdny, co ostatnio brzeszczanom zdarzało się rzadko.

Marcin Foltyn

Od samego początku spotkania na boisku dominowali "Piwosze". Próbowali narzucić swój styl gry i to się podopiecznym Krzysztofa Łętochy udawało. Pierwszą udaną akcję ofensywną przeprowadzili jednak goście. Czujność Dariusza Treli w bramce Okocimskiego sprawdził Tomasz Bzdęga, ładnie uderzając wolejem. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Iwan Litwiniuk obsłużył znakomitym podaniem Rafała Gila a najskuteczniejszy snajper "Piwoszy" trafił wprost w Artura Holewińskiego. Co się odwlecze, to nie uciecze. Ten sam zawodnik w 32. minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Bramka padła jednak w kuriozalnych okolicznościach. Fatalny błąd popełnił Michał Oświęcimka, który nieopatrznie wybijał piłkę, trafiając w Macieja Kisiela. Snajper "Piwoszy" przejął piłkę i pognał na bramkę rywala, w polu karnym dostrzegł lepiej ustawionego Gila, któremu pozostało już tylko pokonać Holewińskiego.

Emocjonująco zrobiło się dopiero po przerwie. Świetnie grał zwłaszcza ukraiński skrzydłowy Okocimskiego Litwiniuk. W 57. minucie znakomicie wyłożył piłkę przed pole karne do Kisiela, jednak jego uderzenie nieznacznie minęło cel. Niemal identycznie Litwiniuk zachował się w 70. minucie. Ponownie płasko zagrywał niemal z narożnika boiska, świetnie zachował się Piotr Darmochwał, który przepuścił piłkę do Roberta Trznadla. Wprowadzony po przerwie młodzieżowy reprezentant Polski popisał się pięknym uderzeniem. Zawinął piłkę z około dwudziestu metrów w samo okienko bramki Holewińskiego. Wydawało się, że po stracie drugiej bramki, goście już się nie podniosą. Nic bardziej mylnego. Podopiecznym Sławomira Kopczewskiego udało się strzelić bramkę kontaktową. Bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Paweł Łukasik.

Goście ruszyli odważniej do przodu, licząc na wywiezienie z Małopolski choćby punktu. W 79. minucie znakomicie uderzał Arkadiusz Zaglewski ale Trela był na posterunku. Okocimski nastawił się na kontrataki i czynił do perfekcyjnie. Najpierw w 83. minucie lewą flanką ponownie urwał się najlepszy na boisku Litwiniuk. Strzelał z ostrego kąta, Holewiński zdołał sparować piłkę na słupek. Litwiniuk próbował od razu dobijać, ale i tym razem Holewiński nie zawiódł. Minęły niespełna dwie minuty i "Piwosze" przeprowadzili kolejną kontrę. Tym razem Darmochwał świetnie dostrzegł wybiegającego na czystą pozycję Wojciecha Wojcieszyńskiego i obsłużył go znakomitym podaniem. Tenże w sytuacji sam na sam się nie pomylił. Po minucie było już 4:1. Rajd lewą stroną urządził sobie Mateusz Wawryka. Zakończył go strzałem, który dobił Gil.

Okocimski Brzesko - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1 (1:0)

Bramki:
1:0 - Gil 32'
2:0 - Trznadel 70'
2:1 - Łukasik 75'
3:1 - Wojcieszyński 85'
4:1 - Gil 86'

Okocimski: Trela - Szymonik, Czerwiński, Jagła, Wawryka, Pyciak (84' Wojcieszyński), Kostecki, Darmochwał, Litwiniuk, Kisiel (59' Trznadel), Gil (89' Pisarik).

Ruch: Holewiński - Kołłątaj, Bartkiewicz, Czarnecki, Oświęcimka, Jegliński (73' Ambrożewicz), Zaglewski, Trzaskalski (46' Fidziukiewicz), Speichler, Płoszczuk (46' Łukasik), Bzdęga.

Żółte kartki: Wawryka, Jagła, Darmochwał (Okocimski) oraz Zaglewski, Ambrożewicz (Ruch).

Sędziował: Grzegorz Stęchły (Rzeszów).

Widzów: 600.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!