Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej w statystyce

Spotkanie Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej miało dość wyrównany przebieg, ale to biało-czerwoni zaprezentowali większą skuteczność i triumfowali 3:1. Na sukces ekipy Franciszka Smudy wpłynęła przede wszystkim druga połowa.

Szymon Mierzyński

Przed przerwą lepsze wrażenie sprawiali piłkarze z Afryki. Przewyższali oni gospodarzy kulturą gry, oddawali także więcej strzałów. Ta część spotkania zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron Wybrzeże Kości Słoniowej nie atakowało już z tak dużym animuszem i sytuacja na boisku uległa zmianie. Polacy wyrównali statystykę uderzeń, a biorąc pod uwagę tylko przebieg drugiej połowy, oddali nawet jeden strzał więcej. Efektem dobrej postawy były gole, dzięki którym biało-czerwoni triumfowali ostatecznie 3:1.

W środowym meczu odnotowano mało rzutów rożnych - w ciągu 90 minut było ich zaledwie siedem. Co ciekawe, zawodnicy z Afryki tylko raz zostali złapani na spalonym.