Bundesliga: Podział punktów w hicie kolejki

Remisem 1:1 zakończył się pojedynek 13. kolejki pomiędzy Bayerem Leverkusen a Bayernem Monachium. Jako pierwsi bramkę zdobyli obrońcy tytułu, ale tylko świetna postawa Hansa-Joerga Butta w drugiej połowie uchroniła ich przed porażką.

Szlagierową potyczkę 13. kolejki od mocnego uderzenia chcieli zacząć goście, którzy w ostatnich latach znakomicie radzili sobie na BayArena. Już w 2. minucie dośrodkowanie Daniela Pranjicia strzałem głową wykorzystał Bastian Schweinsteiger, ale arbiter błędnie dopatrzył się spalonego!

Aptekarze szczęśliwie poradzili sobie ze szturmem Bawarczyków i odpowiedzieli w 21. minucie. Po indywidualnej akcji Sidneya Sama piłka trafiła w poprzeczkę bramki Hansa-Joerga Butta. 22-letni skrzydłowy gola mógł zdobyć również po półgodzinie gry, ale tym razem wyborną interwencją popisał się golkiper gości.

W 34. minucie kombinacyjną akcję przeprowadzili aktualni mistrzowie Niemiec. Po wymianie piłki Thomasa Muellera i Schweinsteigera formalności dopełnił Mario Gomez. To ósmy gol reprezentanta Niemiec w ostatnich sześciu ligowych spotkaniach! Tuż przed zmianą stron Bayer wyrównał. Rzut karny po faulu Pranjicia na Samie pewnie wykorzystał Arturo Vidal.

Po zmianie stron długo brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Dopiero w 70. minucie oko w oko z Buttem stanął Eren Derdiyok, ale napastnik ze Szwajcarii przegrał ten pojedynek. Minutę później bramkarz Bayeru w latach 2001-2007 znakomicie zatrzymał "bombę" Vidala. W rewanżu z najbliższej odległości tuż nad poprzeczką uderzył Gomez.

W końcówce działo się niewiele, a obie ekipy sprawiały wrażenie zadowolonych z podziału punktów. Ekipa Juppa Heynkcesa, która nie potrafi pokonać u siebie z monachijczyków od 2004 roku, wobec wygranej Mainz straciła pozycję wicelidera, a do Borussii Dortmund traci już 9 punktów. Podopieczni Louisa van Gaala z kolei są dopiero na 8. miejscu, stracili już szanse na tytuł mistrza jesieni, a lider wyprzedza ich aż o 14 "oczek".

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 1:1 (1:1)

0:1 - Gomez 34'

1:1 - Vidal 45' (k.)

Bayer: Adler - Schwaab (58' Castro), Hyypia, Friedrich, Kadlec - Rolfes, Vidal, Sam, Augusto (90' Bender), Barnetta (80' Balitsch) - Derdiyok.

Bayern: Butt - Lahm, van Buyten, Breno, Pranjić - Tymoszczuk (61' Ribery), Ottl - Mueller, Schweinsteiger, Kroos - Gomez.

Żółte kartki: Castro, Friedrich (Bayer) oraz Lahm, Ribery (Bayern).

Sędzia: Florian Meyer.

Widzów: 30 210.