Grecja: Zwycięstwo Koniczynek, koniec misji Gmocha

Jacek Gmoch udanie wcielił się w rolę tymczasowego szkoleniowca Panathinaikosu Ateny. Pod jego wodzą Koniczynki pokonały przed własną publicznością Iraklis Saloniki 4:2, chociaż przegrywały już 0:2.

Maciej Kmita

Iraklis, w którego kadrze meczowej nie zmieścił się Robert Szczot objął prowadzenie w 20. minucie gry za sprawą Bogdana Mary. Kilkadziesiąt sekund później prowadzenie gości podwyższył Miguel Garcia. Ekipa Gmocha przebudziła się w 30. minucie. Kontaktowego zdobył Luis Garcia, a tuż przed przerwą do remisu doprowadził Djibril Cisse. W drugiej części gry kolejne trafienie dołożył Cisse, a wynik meczu ustalił Antonios Petropoulos. Goście kończyli w "10" po dwóch żółtych kartkach dla Karima Soltaniego.

To koniec ratowniczej misji Jacka Gmocha w Atenach. Od niedzieli obowiązki pierwszego trenera Panathinaikosu przejmie Jesualdo Ferreira. Portugalczyk w nowej roli zadebiutuje w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Barceloną.