Ligue 1: Montpellier nowym liderem, remis Auxerre

AJ Auxerre z Dariuszem Dudką w składzie zremisowało na wyjeździe z AS Saint Etienne. Swoje mecze wygrały natomiast m.in. Paris Saint Germain, Montpellier i Stade Rennes.

W tym artykule dowiesz się o:

Cenne trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Olympique Marsylia. Mistrz Francji w starciu z Toulouse FC był stroną przeważającą, ale mimo kilku dogodnych okazji do strzelenia gola goście długo nie potrafili pokonać Matthieu Valverde. W 55. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Taye Taiwo. Dopiero w 88. minucie rezerwowy Andre Ayew po dośrodkowaniu Cesara Azpilicuety uderzył głową i posłał piłkę do siatki, zapewniając drużynie zwycięstwo.

Piąty mecz z rzędu bez porażki w lidze zanotowali podopieczni Jeana Fernandeza. Auxerre zremisowało na wyjeździe z AS Saint Etienne 1:1. Cały mecz w barwach AJA rozegrał Dariusz Dudka, goście objęli prowadzenie w 28. minucie po golu innego obrońcy - Jean-Pascala Mignota, który wykorzystał podanie Benoita Pedrettiego wykonującego rzut wolny. Jeden punkt dla Les Verts uratował po przerwie Loic Perrin. Francuz skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości, asystę zanotował Blaise Matuidi.

Dotychczasowy lider - Stade Brest musiał uznać wyższość Stade Rennes. Gospodarze przełamali serię czterech meczów z rzędu bez zwycięstwa. Wygrali 2:1, na listę strzelców wpisali się Jires Kembo-Ekoko oraz Jerome Leroy, beniaminek odpowiedział jedynie trafieniem Bruno Grougi.

Youssef El-Arabi zanotował dziesiąte trafienie w bieżących rozgrywkach, ale jego SM Caen przegrało na wyjeździe z faworyzowanym Paris Saint Germain 1:2. Kluczowe dla losów spotkania okazały się końcówka pierwszej połowy i początek drugiej części gry, gdy napastnicy stołecznego klubu strzelili dwa gole. To zwycięstwo pozwoliło PSG awansować na 2. miejsce w tabeli.

Tymczasem prowadzenie w tabeli Ligue 1 objęli piłkarze Montpellier. W sobotę pokonali na wyjeździe OGC Nice 1:0. Gola na wagę trzech punktów kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego strzelił Olivier Giroud. W czołówce francuskiej ekstraklasy jest bardzo ciasno, 13. Tuluza traci obecnie do nowego lidera zaledwie sześć punktów.