Grecja: Zwycięski debiut Kasperczaka / Epizod Aleksandrowicza, Roger na ławce

Henryk Kasperczak udanie zadebiutował w roli szkoleniowca AO Kavala. W 11. spotkaniu greckiej Super Ligi jego zespół pokonał 2:1 AEK Ateny i wskoczył na 3. miejsce w ligowej tabeli. "Henry" przejął stery Argonautów w minioną środę z rąk Dragomira Okuki.

Maciej Kmita

Prowadzenie Kavali dał strzałem głową w 14. minucie Nemanja Vucićević. Drużyna Kasperczaka drugą bramkę dołożyła tuż po przerwie. Tym razem Diego Saję pokonał Benjamin Onwuachi. Ateńczyków było stać tylko na honorowe trafienie, którego autorem był wracający do gry po miesięcznej przerwie Włoch Ignacio Scocco.

W 90. minucie Kasperczak wprowadził do gry Patryka Aleksandrowicza. Z kolei szkoleniowiec AEK, Manolo Jimenez nie zdecydował się na wpuszczenie z ławki Rogera. Prowadzący zawody sędzia Mike Tsiniaris pokazał aż 9 żółtych kartek (w tym 6 zawodnikom AEK).

Dzięki zwycięstwu AO Kavala wspiął się na 3. pozycję w tabeli Super Ligi. Do prowadzącego Olympiakosu Pireus traci 6 punktów, ale lider ma w zanadrzu jeszcze jeden mecz do rozegrania.

AO Kavala - AEK Ateny 2:1 (1:0)
1:0 - Vucićević 14'
2:0 - Onwuachi 49'
2:1 - Scocco 88'