Ligue 1: Remis w Auxerre, dobry mecz Dudki

Olympique Marsylia przyjechał do Auxerre w roli faworyta. Podopieczni Didiera Deschampsa zdołali wywalczyć tylko jeden punkt, ale przez kilkadziesiąt minut grali w osłabieniu.

Piotr Robaczyński

Poważnie osłabiona drużyna Auxerre (kontuzje leczą Ireneusz Jeleń, Benoit Pedretti, Cedric Hengbart, Delvin N’Dinga, Jeremy Berthod i Alexandre Licata) na początku spotkania popełniała sporo błędów w defensywie. Przy biernej postawie obrońców i bramkarza prowadzenie drużynie gości w 8. minucie zapewnił Loic Remy. Reprezentant Francji po dośrodkowaniu Brandao głową posłał piłkę do siatki.

Piłkarze Auxerre grali słabo i praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod bramką Steve'a Mandandy. W 40. minucie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Na granicy pola karnego faulowany był Julien Quercia, po konsultacji z arbitrem liniowym sędzia ukarał czerwoną kartką Stephane Mbię. Rzut karny pewnie wykorzystał Valter Birsa.

Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Trener OM Didier Deschamps przed drugą połową nie mógł mieć powodów do optymizmu. Jego zespół grał w osłabieniu, a dodatkowo w wyniku kontuzji Edouarda Cisse i Brandao już w pierwszej fazie spotkania szkoleniowiec musiał dokonać dwóch zmian.

W drugiej połowie zgromadzeni na Stade de l'Abbé-Deschamps kibice oglądali wyjątkowo emocjonujące widowisko. Nieznaczną przewagę uzyskali gospodarze, zagrożenie pod bramką Mandandy po strzałach z dystansu stworzyli m.in. Alain Traore i Kamel Chafni. Marsylczycy mieli dogodną okazję do objęcia prowadzenia w 57. minucie, groźnie strzelał Remy, ale świetną interwencją popisał się Olivier Sorin.

Dobrze spisywał się Dariusz Dudka. Polak kilkakrotnie pewnie interweniował w polu karnym Auxerre, blokując m.in. groźny strzał Remy'ego. Mimo kilku dobrych okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie. Olympique Marsylia grając w dziesiątkę nadal stwarzał zagrożenie pod bramką Auxerre, goście remis mogą uznać za korzystny rezultat.

AJ Auxerre - Olympique Marsylia 1:1 (1:1)