Ligue 1: Emocjonujący mecz w Bordeaux, skandaliczne zachowanie reprezentanta Francji

W starciu z Girondins Bordeaux piłkarzy RC Lens z powodu choroby nie mógł poprowadzić Jean-Guy Walleme. Na ławce trenerskiej zasiadł jego asystent - były selekcjoner reprezentacji Francji Jacques Santini. Goście na Stade Chaban Delmas byli bliscy sprawienia sensacji.

Piotr Robaczyński

Żyrondyści chcieli przełamać serię czterech meczów z rzędu bez zwycięstwa i wyszli na boisko nastawieni na ofensywną grę. Pierwszą dogodną okazję do strzelenia gola mogli mieć w 10. minucie, ale po dośrodkowaniu z lewej strony boiska niepilnowany w polu karnym Anthony Modeste fatalnie skiksował. Goście natomiast nie dali się zepchnąć do defensywy i w 15. minucie niespodziewanie objęli prowadzenie. W polu karnym Bordeaux piłkę otrzymał Eduardo i przy biernej postawie defensorów precyzyjnym strzałem pokonał wysuniętego przed bramkę Cedrica Carrasso.

W 26. minucie gracze Bordeaux mogli wyrównać, po dośrodkowaniu Jaroslava Plasila głową uderzał Salif Sane, ale świetną interwencją popisał się Vedran Runje. Doświadczony bramkarz chwilę później znakomicie obronił też strzał Fahida Ben Khalfallaha i szczęśliwie uratował Lens przed stratą gola po rzucie wolnym wykonywanym przez Plasila. Goście przetrwali oblężenie, a przed przerwą podwyższyli nawet prowadzenie na 2:0. Po błędzie Carrasso z ostrego kąta piłkę do siatki posłał Abdoulrazak Boukari.

W pierwszych minutach drugiej połowy trener Bordeaux Jean Tigana dokonał trzech zmian, jego podopieczni starali się odwrócić losy spotkania. W 65. minucie świetnie dysponowanego bramkarza Lens nie zdołał pokonać uderzający z rzutu wolnego Henri Saivet. Wkrótce Runje musiał już wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Plasila nie do obrony strzelił Alou Diarra.

Kapitan Bordeaux zachował się skandalicznie w 72. minucie, gdy kopnął w głowę Runje. Diarra obejrzał drugą żółtą kartkę, a osłabieni Żyrondyści w regulaminowym czasie gry nie zdołali doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie po strzale Ben Khalfallaha piłkę na linii bramkowej ręką zablokował obrońca Lens, ale dobitka rezerwowego Yoana Gouffrana uratowała dla drużyny gospodarzy jeden punkt.

Girondins Bordeaux - RC Lens 2:2 (0:2)
0:1 - Eduardo 15'
0:2 - Boukari 45'
1:2 - Diarra 67'
2:2 - Gouffran 90'

Girondins Bordeaux: Carrasso - Tremoulinas, L. Sane, S. Sane (45' Ciani), Diarra, Fernando, Ben Khalfallah, Plasil, Jussie (55' Saivet), Modeste (54' Gouffran), Diabate.

RC Lens: Runje (79' Kasraoui), Yahia, Bedimo, Chelle, Demont, Varane, Sertic (73' Akale), Hermach, Boukari, Eduardo, Roudet (73' Aurier).

Żółte kartki: Diarra, Ben Khalfallah, Diabate (Girondins Bordeaux), Demont, Yahia, Runje, Roudet (RC Lens).