Copa del Rey: Thriller w Bilbao, Barcelona w ćwierćfinale

Ciężkie chwile w 1/8 przeżyli piłkarze FC Barcelony. Katalończycy do ostatniego gwizdka obawiali się o awans w rewanżu z Athletic Bilbao. Ostatecznie zremisowali 1:1 i to oni zagrają w ćwierćfinale krajowego pucharu. Do dalszej fazy awansowało również Deportivo La Coruna, które uratował strzelec hat-tricka - Adrian.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Dopiero po 165. minutach piłkarze FC Barcelony strzelili bramkę Athletic Bilbao. Katalończycy od początku kontrolowali grę, ale nie potrafili przebić się przez szczelną defensywę Basków. Dodatkowo w dobrej dyspozycji był bramkarz Gorka Iraizoz, który kilkukrotnie ratował swoją ekipę. Goście odczarowali bramkę rywali dopiero na kwadrans przed końcem meczu. Piłkę w polu karnym przejął Lionel Messi, odegrał do Erica Abidala, a ten trafił do siatki ekipy z San Mames. Po golu miejscowi rzucili się do ataku, a niezawodny Fernando Llorente strzałem z 12. metrów dał nadzieję na awans swojej ekipie. Na więcej Basków już nie było stać i to drużyna Josepa Guardioli będzie dalej rywalizować w Copa del Rey.

Pewnie do kolejnej rundy awansowała Sevilla, która w derbowym pojedynku rozprawiła się z Malagą. W pierwszej połowie to podopieczni Manuela Pellegrini'ego próbowali odrobić straty, jednak Andres Palop nie musiał wyciągać futbolówki z siatki. Po przerwie klasę pokazali goście, którzy 3-krotnie pokonali golkipera Malagi i w dwumeczu wygrali 8:3. Dodatkowo miejscowi od 73. minuty grali w osłabieniu za sprawą czerwonej kartki dla Welingtona.

Blisko ćwierćfinałów była drugoligowa Cordoba, jednak w ostatniej chwili do dogrywki z rzutu karnego doprowadził niezawodny Adrian. W kolejnych 30. minutach bohaterem był 22-letni atakujący ekipy z Galicji, który skompletował hat-tricka.

Malaga - Sevilla 0:3 (0:0)
0:1 - Romaric 51'
0:2 - Perotti 65'
0:3 - Fabiano 89'
Czerwona kartka: Welington /73/ (Malaga).

Pierwszy mecz: 3:5
Awans: Sevilla

Deportivo La Coruna - Cordoba 3:1 (0:0, 1:1, 2:1)