18. kolejka Serie A: Inter pokonał Napoli / Udany debiut Leonardo

Inter Mediolan w meczu kończącym zmagania w ramach 18. kolejki Serie A pewnie i jak najbardziej zasłużenie pokonał SSC Napoli 3:1. Zatem debiut na ławce trenerskiej Nerazzurrich Leonardo może uznać za udany.

Adam Kiołbasa

Podopieczni brazylijskiego szkoleniowca znakomicie rozpoczęli to spotkanie, kiedy to już w 3. minucie po kapitalnej akcji znakomitym strzałem popisał się rozgrywający tego dnia świetne zawody Thiago Motta. Pomocnik nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję Morganowi De Sanctisowi.

Chociaż gospodarze cały czas przeważali, to w 25. do wyrównania zdołał doprowadzić Pazienza. Zawodnik po rzucie wolnym wykonywanym przez Ezequiela Lavezziego popisał się skutecznym uderzeniem głową. Na odpowiedź Interu nie trzeba było zbyt długo czekać. W 37. minucie ładną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Maicon i po jego centrze w pole karne gola zdobył Esteban Cambiasso. W tej części gry więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron przeważali Nerazzurri i jak najbardziej zasłużenie udało im się pokonać SSC Napoli. Wynik rywalizacji na 3:1 ustalił już w 55. Motta i chociaż wydawało się, że mogą paść kolejne gole, to tak się nie stało. W 85. kontaktową bramkę mógł strzelić po podaniu Edinsosa Cavaniego Ezequiel Lavezzi, ale Argentyńczykowi zabrakło szczęścia.

Po 18. kolejkach Inter ma na swoim koncie 26 punktów i zajmuje siódme miejsce w lidze, ale Nerazzurri rozegrali póki co o dwa starcia mniej od reszty stawki. Piłkarze Waltera Mazzarriego są trzeci i mają 33 oczka.

Inter Mediolan - SSC Napoli 3:1 (2:1)
1:0 - Motta 3'
1:1 - Pazienza 25'
2:1 - Cambiasso 37'
3:1 - Motta 55'