Premiership: Niesamowity Ronaldo

Kolejne dwie bramki do swojego dorobku dołożył Cristiano Ronaldo. Manchester United pokonał Portsmouth 2:0 i wrócił na fotel lidera. Przegrał natomiast Liverpool (0:1) z West Ham United. The Reds nie potrafią wygrać w lidze już od miesiąca.

Bartosz Zimkowski

We wtorkowy wieczór Arsenal Londyn pokonał Newcastle United 3:0 i awansował na fotel lidera. Jednak Man Utd mógł odzyskać pierwsze miejsce - wystarczyły tylko wygrać. Już w dziesiątej minucie w meczu z Portsmouth na listę strzelców wpisał się niesamowity w ostatnich miesiącach Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trzy minuty później zdobył kapitalną bramkę z rzutu wolnego trafiając po raz 19. w obecnym sezonie Premiership. Należy jeszcze doliczyć osiem trafień z meczów innych rozgrywek. Dla Ronaldo był to już dziewiąty gol w styczniu! Man Utd dalej atakował, a akcje Czerwonych Diabłów napędzał któżby inny jak nie Ronaldo. Ostatecznie Man Utd wygrał 2:0 i wrócił na fotel lidera. Portsmouth nie było w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy, chociaż w ataku Portsmouth zadebiutował wypożyczony z Lyonu Milan Baros.

Tymczasem wciąż w fatalnej dyspozycji jest Liverpool. The Reds po raz ostatni wygrali pod koniec grudnia pokonując słabe Derby County 2:1. Kolejne cztery mecze w lidze Liverpool zaledwie zremisował, a w środowy wieczór już nawet przegrał. Lepszym zespołem okazał się West Ham United. Jednak wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Dopiero w 94. minucie Jamie Carragher sfaulował we własnym polu karnym Frederika Ljungberga i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Mark Noble i nawet specjalista od bronienia rzutów karnych - Jose Reina nie dał rady. WHU wygrało 1:0 i zepchnąło Liverpool na siódme miejsce. Młoty z kolei zajmują dziesiątą pozycję.

Skromnie swój mecz wygrała Chelsea Londyn. The Blues pokonali na Stamford Bridge Reading 1:0, a jedyną bramkę zdobył Michael Ballack po asyście Paulo Ferierry. Wicemistrzowie Anglii nadal tracą 4 punkty do Arsenalu Londyn i Manchesteru United.

Tymczasem pierwszy punkt od pięciu meczów zdobył ostatni zespół ligi - Derby County. Barany zremisowały z Manchesterem City 1:1, a obie bramki były dziełem gości, bowiem do własnej siatki trafił Sun Jihai. Derby ma tylko 8 punktów w dorobku i małe szanse na utrzymanie. Jedynie w meczu Everton - Tottenham Hotspur nie padły bramki, a i okazji nie było za wiele na zmianę rezultatu.