KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ruch podpisuje i wypożycza

W poniedziałek na pierwszym treningu spotkali się piłkarze Ruchu. W tym samym dniu nowy kontrakt z klubem podpisał Łukasz Janoszka. W najbliższym czasie jego śladem powinien pójść Gabor Straka. Chorzowianie w dalszym ciągu negocjują z zawodnikami, którzy mają znacząco wzmocnić skład zespołu.

Michał Piegza
Michał Piegza

Dobry napastnik jest poszukiwany zawsze i w każdym klubie. Jednak przy Cichej, od czasu odejścia z drużyny Andrzeja Niedzielana i Artura Sobiecha, pozyskanie skutecznego snajpera jest priorytetem. Działacze Niebieskich rozmawiają z kilkoma zawodnikami, ale nazwisk kandydatów nie chcą zdradzać.

Wiadomo natomiast, że w poniedziałek Ruch przedłużył o 3 lata kontrakt z Łukaszem Janoszką. Niebiescy są już niemal dogadani z Gaborem Straką. Problem może być z Krzysztofem Nykielem. Piłkarz jest reprezentowany przez menedżera, który za podpisanie kontraktu żąda wysokiej prowizji. Działacze z Cichej na to się nie godzą. Głównie z tego powodu w Chorzowie nie pozostał bramkarz Krzysztof Pilarz. Czy taki sam los spotka wyróżniającego się obrońcę ekstraklasy Krzysztofa Nykiela? Piłkarzowi kontrakt z Ruchem kończy się w czerwcu. Zainteresowanie pozyskaniem gracza już zimą wyraziło kilka klubów ekstraklasy.

Chorzowianie poinformowali również, że dogadali się z pierwszoligową Wartą Poznań, gdzie wiosną ma grać 22-letni obrońca Piotr Kieruzel. Zawodnik miał jeszcze ofertę z Pogoni Szczecin, ale najprawdopodobniej zagra w drużynie z Wielkopolski.

Wiadomo, że w Ruchu nie będzie już występował Marcin Zając. Piłkarz został przesunięty do drużyny Młodej Ekstraklasy. W najbliższych dniach kontrakt piłkarza z Niebieskimi ma zostać rozwiązany. Nieoficjalnie mówi się, że "Kicaj" ma oferty z klubów niższych lig niemieckich, a także z Cypru.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×